Ana SayfaHaberlerAralık ayında Netflix'te neler izleyeceğiz?

Aralık ayında Netflix’te neler izleyeceğiz?

Netflix uzun zamandır beklenen bütün yapımları Aralık ayında izleyicisiyle buluşturuyor. Evde film ve dizi keyfinin tadını çıkarmaya hazır mısınız?

Evet, bu ay heyecanlanmak için çok fazla nedenimiz var. Bir yandan yılın son ayına girmiş olmamız ve etrafımızı çevreleyen yılbaşı ruhu, diğer yanda “Hadi artık yayınlansa da izlesek” diye sabırsızlandığımız birçok film ve dizi bu ay Netflix‘te sizleri bekliyor. Tıpkı Mubi‘nin zengin seçkisi gibi Netflix de bu aya oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Gelin bu kadar heyecanlanmamızın nedeni olan “White Noise”dan “Glass Onion: A Knives Out Mystery”sine, “Firefly Lane”den “Emily in Paris”e izleme listenizi beraber hazırlayalım.

Netflix Aralık 2022 yayın programı 

Festival havasındaki filmler

Bu ay Netflix’te öyle filmler vizyona giriyor ki sadece isimlerini yazıp geçmeye gönlümüz el vermedi. İşte sizler için öne çıkan yapımlardan bir seçki. 🙂

Guillermo Del Toro’s Pinocchio – 9 Aralık

Netflix kısa bir süre önce fantastik korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Guillermo del Toro‘nun “Cabinet of Curiosities” adlı korku antolojisini yayınlamıştı, şimdiyse sıra “Guillermo Del Toro’s Pinocchio” adlı stop-motion filminde. Yapımda karakterleri seslendiren oyuncular ise tek kelimeyle muhteşem! Ewan McGregor, Cate Blanchett, Tilda Swinton, John Turturro ve Christoph Waltz’ın sesleriyle hayat bulan bu yapımı mutlaka izleyin deriz.

Konusu: Mussolini yönetimindeki İtalya’da geçen filmde, faşizmin zirvede olduğu ve buna rağmen babasının isteği doğrultusunda sevgi, farklılık için mücadele eden Pinokyo’nun hikayesini izliyoruz. Film klasikler arasında yer alan masalın daha karanlık bir versiyonunu izleyiciye sunuyor.

Glass Onion: A Knives Out Mystery – 23 Aralık

Rian Johnson‘ın yazıp yönettiği 2019 yapımı “Knives Out”un devam filmi “Glass Onion: A Knives Out Mystery” 23 Aralık’ta Netflix’te yayına giriyor. İlk filmde ünlü bir yazarın ölümünü araştıran bir dedektif olarak karşımıza çıkan Daniel Craig, bu filmde de dedektif Benoit Blanc olarak rol alıyor.

Konusu: Film, milyarder iş insanı Miles Bron‘un yakınlarını Yunanistan’daki özel adasına davet etmesiyle başlıyor. Bu cennet gibi adada olaylar hiç de tahmin edildiği gibi gelişmiyor ve davetlilerden biri öldürülüyor. Dedektif Blanc da bu olayı çözmek için işe girişiyor. Bu arada film isimini The Beatles‘ın 1968’de yayınladığı kendi adlarını taşıyan albümde yer alan ‘Glass Onion’ şarkısından alıyor.

White Noise – 30 Aralık

“Marriage Story” filmiyle dikkatleri bir kez daha üstüne çeken Noah Baumbach‘ın merakla beklediğimiz yeni filmi “White Noise”, 79. Venedik Film Festivali’nde Yeşil Damla Ödülü’ne layık görüldü. Filmin başrollerinde ise Adam Driver ve Greta Gerwig yer alıyor.

Konusu: Film, 1980’lerde Amerikalı bir ailenin gündelik hayatın sıradan dertleriyle uğraşırken bir yandan da geleceği muğlak bir dünyada aşk, ölüm, takıntı, mutlu olma ihtimali gibi evrensel gizemleri çözmeye çalışmalarını konu ediniyor.

Diğer filmler
 • Küçük Kadınlar (Little Women) – 3 Aralık
 • The Boss Baby: Christmas Bonus – 6 Aralık
 • Özel Ders – 16 Aralık

 • Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades – 16 Aralık
 • Matilda – 25 Aralık

Seyretmeye doyamadığımız diziler

Firefly Lane

Pandemi döneminde yayınlandığında bizlere gerçekten de “feel good” hissini yaşatan dizilerden biri olan “Firefly Lane”in ikinci sezonu 2 Aralık’ta Netflix’te yayınlanmaya başlıyor! Katherine Heigl ve Sarah Chalke‘nin performansıyla izlemeye doyulmaz hale gelen dizi, yazar Kristin Hannah’ın aynı adlı romanından uyarlandı.

Konusu: Dizi, 1970’li yıllarda Firefly Lane isimli sokakta birlikte büyüyen Tuly ve Kate adlı birbirine zıt karakterlere sahip iki genç kızın günümüze kadar gelen dostluğunu konu ediniyor.

Diğer diziler
 • Rick and Morty (6. Sezon) – 1 Aralık
 • Sıcak Kafa (1. Sezon) – 2 Aralık
 • Sonic Prime – 15 Aralık
 • Emily in Paris (3. Sezon) – 21 Aralık
 • Alice in Borderland (2. Sezon) – 22 Aralık
 • The Witcher: Blood Origin – 25 Aralık
 • Treason: 26 Aralık
 • Rise of Empires: Ottoman (2. Sezon) – 29 Aralık
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR