Ana SayfaHaberlerArcade Fire üyesi Win Butler cinsel istismarla suçlanıyor

Arcade Fire üyesi Win Butler cinsel istismarla suçlanıyor

Arcade Fire üyesi Win Butler hakkında ortaya atılan cinsel istismar suçlamaları grubun itibarını da tehlikeye attı.

Film ve medya sektöründeki cinsel istismar haberleri dur durak bilmezken, müzik dünyası benzer bir haberle sarsıldı. Indie rock grubu Arcade Fire‘ın solisti Win Butler, cinsel istismarla suçlanıyor.

Pitchfork’un haberine göre, üç kadın Win Butler tarafından cinsel istismara uğradığına dair açıklamada bulundu. Butler‘ın kendileriyle rıza dışı cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen kadınlar bu tatsız olayı yaşadığında 18-23 yaş aralığındaymış, Butler ise 36 ve 39. 2016 ila 2020 yılları arasında yaşanan bu olay açığa çıktıktan sonra dördüncü bir kişi de 2015 yılında Butler tarafından cinsel istismara uğradığına dair açılamada bulundu.

Butler ise bu suçlamalar sonrasında, bu dört kişiyle cinsel ilişki yaşadığını ama bunların rıza dışı olmadığını ve kendisi tarafından başlatılmadığını söyledi. Hatta geçmişte rızaya dayalı cinsel ilişki yaşadığı kadınlarla iletişime geçmeyi önerdi.

Butler‘ın karısı ve aynı zamanda Arcade Fire grup üyesi Régine Chassagne ise solistin geçmiş yıllarda yaşadığı alkol problemi ve depresyonuyla ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu: “Yolunu kaybetmişti ve dönüş yolunu buldu.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR