Ana SayfaDünyadanArchive'den yeni single "Shouting Within" geldi

Archive’den yeni single “Shouting Within” geldi

İngiliz ekip Archive yeni albümleri Call To Arms & Angels’dan ikinci teklileri Shouting Within’i müzikseverlerin beğenisine sundu.

Güney Londralı ünlü müzik grubu Archive, 8 Nisan 2022’de yayınlanması planlanan yeni albümleri Call To Arms & Angels’ın müjdesini verdi. Grup albüm duyurusuyla birlikte, Archive’ın vokalisti Holly Martin’in yer aldığı video klibin eşlik ettiği, albümün ikinci single’ı Shouting Within’i de yayınladı. Grubun Eylül ayında yayınladıkları 14 dakikalık teklileri Daytime Coma’yı takip eden Shouting Within 2 Kasım Salı günü itibariyle PIAS etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Klipteki performansıyla, öfke, kırılganlık ve korkudan oluşan inanılmaz derecede çarpıcı şarkı sözlerine başka bir vurgu daha katan Martin, yeni parçayı şöyle açıklıyor: “Geçtiğimiz iki yılda, korku ve karasızlığın insan ilişkilerini nasıl etkileyebildiğini gördük. Shouting Within’i yazarken insanların nasıl bu kadar öfkeli hissettikleri hakkında konuşuyorduk. Bağlantıyı arzulamak ama temastan korkmak. Çok sayıda teori, hikaye, inişler ve çıkışlar. Bundan büyüyen içsel öfkeyi bastırmak zor.”

Grubun 12. stüdyo albümü Call To Arms & Angels, Londra’daki RAK stüdyolarında kaydedilen 17 parçalık bir çift albüm. Grubun uzun süredir birlikte çalıştığı Jérome Devoise tarafından üretilen Call To Arms & Angels, grubun 2016’da çıkardığı The False Foundation’dan bu yana yayınlayacakları ilk stüdyo albümü.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Archive (@archiveofficial)’in paylaştığı bir gönderi


2021’deki dünyanın bir yansıması olan albümün yapımından bahseden Darius Keeler şunları söylüyor: “Bir artist olarak bu zamanları yansıtmak karanlığı ve öfkeyi ama aynı zamanda getirdi. Rahatsızlık veren, değişik türde bir ilhamı beraberinde getirdi. Bu, müziğin gücünün ve duygularımızı bu şekilde yansıtabildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzun değerini bilmemizi sağladı. Tünelin sonunda ışık var gibi görünüyor, ama o ışığın içinde her zaman gölgeler var.”

Archive, yeni albümleriyle beraber “Super 8” adını verdikleri, albümün yapım sürecini anlatan ve Darius Keeler’ın çocukluk evinde buldukları Super 8 kamera ile çekilen bir belgeseli de yayınlayacaklar.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR