Ana SayfarapArgo İzmir'den genç yetenek Idyl "Bi'Şeyler"le karşımızda

Argo İzmir’den genç yetenek Idyl “Bi’Şeyler”le karşımızda

Idyl uzun zamandır üstünde çalıştığı, Ateş Berker Öngören ve Okan Çam’ın prodüktörlüğünü yaptığı ilk teklisi “Bi’ Şeyler”i dinleyicilerle buluşturuyor.

Genç yetenek Idyl RnB tarzındaki ilk teklisi ‘Bi’ Şeyler’ ile Universal Müzik Türkiye etiketiyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

IDYL KİMDİR?

1 Mayıs 1997’de İzmir’de doğdu. Ortaokulu Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nden mezun olan Idyl, lise öğrenimini Ankara Çankaya Doğa Koleji’nde tamamladı. Lise hayatı boyunca okuldaki müzik grubunda klavye çaldı ve vokal yaptı. Üniversite öğrenimi için İzmir’e geldi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümünden mezun oldu.

Üniversite okuduğu bu sürede , Gazapizm ve Argoorkestra ekibi ile birlikte Türkiye ve Avrupa’da birçok sahnede keman çalarak yer aldı. Çocukluğundan beri rap müzik dinleyen ve içinde olan Idyl,sayısız rap konserinde sahne almanın verdiği heyecanla uzun zamandır üstünde çalıştığı,sözleri kendisine ait olan soul/trap-soul/R&B tarzındaki müziklerini ilk kez 2018 yılında kaydetmeye başladı. Şimdilerde albüm çalışmalarına devam etmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR