Ana SayfapopAri Aliciyan'dan pandemi şarkısı: "Dostlarım Neredeler?"

Ari Aliciyan’dan pandemi şarkısı: “Dostlarım Neredeler?”

Orkestra şefi ve müzisyen Ari Aliciyan, salgın dönemi ve karantinalardan etkilenerek yazdığı “Dostlarım Neredeler?” şarkısını bağımsız olarak yayınladı. 

Aliciyan yeni şarkısını şu sözlerle anlatıyor: “Malum 1,5 senedir evlere kapandık , hiçbir sosyalliğimiz kalmadı ve yalnızlaştık. Herkesin yaşadığı bu yalnızlaşma dönemini, dostlarımıza ve sosyal hayatımıza olan özlemimizi ‘Dostlarım Neredeler?’ isimli şarkıda yansıtmaya çalıştım.”

ARİ ALİCİYAN KİMDİR? 

Ari Aliciyan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Opera sanatçısı Babası Adruşan Kirkor Aliciyan’ın teşvikiyle 9 yaşında piyano eğitimi alarak müzik eğitimine başladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Şan Bölümü’nde lisans eğitimine devam etti. Bu dönemde Selçuk Uraz, Duygu Ünal, Feride Özbaykal, Murat Göksu, Emel Çelebioğlu, Filiz Ergün ve Güzin Gürel gibi isimlerle çalıştı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Arı Aliciyan birçok sanatçının sahne ve stüdyo çalışmalarında aranjör ve şef olarak çalıştı. Yayın süresi boyunca ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinin müzikal kadrosunu üstlendi. 2010 yılında Muğla Belediyesi tarafından hazırlanan “Bodrum” belgeselinin müziklerini besteledi. 2011 yılında Studio Klakson’u kurdu ve birçok albüm, jingle, tiyatro ve dizi müziği seslendirdi. Hepsiburada gibi kurumların reklam jingle’larını yaptı. Halen High Mood Band ve High Life Orkestrası’nın şefliğini yapmaktadır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR