Ana SayfaMüzikAriana Grande'nin 8 hit şarkısı

Ariana Grande’nin 8 hit şarkısı

Ariana Grande’nin geçmişten günümüze müzik listelerinde bir numaraya yerleşen ve rekor kıran 8 hit şarkısı.

Bugün müzik dünyasının rekorlar kıran genç yıldızı Ariana Grande’nin doğum günü. 26 Haziran 1993 yılında doğan ve çocuk oyuncu olarak başladığı kariyerinde şarkıcı ve söz yazarı olarak devam edip birçok başarıya imza atan Ariana Grande’nin müzik listelerine bir numaradan giren şarkılarını yeniden hatırlayalım.

‘Problem’

O zamanlar 21 yaşında olan Ariana Grande‘nin 2014 yılında çıkardığı ikinci albümü “My Everything” Billboard 200 listesine bir numaradan girerken, albümde yer alan ve Avustralyalı rapçi Iggy Azalea ile birlikte seslendirdikleri ‘Problem’ adlı şarkısı İngiltere’de müzik listelerinde bir numara yerleşti.

‘7 Rings’

Ariana Grande‘nin 2019 yılında çıkardığı beşinci stüdyo albümü “Thank U, Next”te yer alan ‘7 Rings’, müzik listelerinde sekiz hafta boyunca bir numarada kalmayı başardı. Aynı zamanda albümün kendisi de Billboard 200 listesine bir numaradan girdi.

‘Thank U, Next’

Sevgilisi Pete Davidson ile ayrıldıktan sonra çıkardığı “Thank U, Next” albümüyle aynı adı taşıyan şarkısı Amerika ve İngiltere başta olmak üzere bütün dünyadaki müzik listelerinde bir numaraya yerleşerek bir rekor kırmış oldu.

‘Bang Bang’

Ariana Grande‘nin 2014’te Jessi J ve Nicki Minaj ile çıkardığı ‘Bang Bang’, 2015 yılında En İyi Pop İkilisi/Grubu Performans dalında Grammy ödülüne layık görülürken, İngiltere’de müzik listelerinde bir numaraya, Amerika’da ise üçüncü sıraya yerleşti. Grande, “My Everything” albümünün delüks versiyonunda da bu şarkıya yer verdi.

‘Positions’

2020’de çıkardığı “Positions” albümüyle aynı adı taşıyan şarkısı hem İngiltere hem de Amerika’da müzik listelerine bir numaraya yerleşti, aynı zamanda da Grande‘ye 2022 Grammy Ödülleri’nde En İyi Pop Solo Performans ödülünü kazandırdı.

‘Break up with Your Girlfriend, I’m Bored’

Ariana Grande‘nin 2019 yılında çıkardığı “Thank U, Next” albümünden ilk sıraya yerleşen bir diğer parça ise ‘Break up with Your Girlfriend, I’m Bored’ oldu. İngiltere müzik listelerinde bu albümde yer alan üç ayrı şarkıyla (‘Thank U, Next’, ‘7 Rings’, and ‘Break up with Your Girlfriend, I’m Bored’) birinci sıraya oturarak başka bir rekor da kırmış oldu.

‘Rain on Me’

2020 yılında Ariana Grande‘nin Lady Gaga ile birlikte çıkardığı teklisi ‘Rain on Me’, Amerika, İngiltere ve Kanada’daki müzik listelerinde birinci sırada yerini aldı.

‘Stuck with U’

Pandemi döneminde Justin Bieber‘la birlikte yayınladıkları ‘Stuck with U’ teklisi yayınlandığı anda Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya yerleşti.

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR