Ana SayfaDünyadanArlo Parks ilk albümü Collapsed In Sunbeams'i yayınladı

Arlo Parks ilk albümü Collapsed In Sunbeams’i yayınladı

Londralı genç sanatçı Arlo Parks, merakla beklenen ilk albümü Collapsed In Sunbeams‘i Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği Transgressive Records etiketiyle yayınladı.

Albümle birlikte çıkan yeni single “Hope” ise yalnızlık zamanlarında dostluğun ve nezaketin önemini dinleyicilere hatırlatıyor. “Hope”a eşlik eden kısa film niteliğindeki video için film yapımcısı Molly Burdett ve Marriage Story, The Favourite, Fish Tank gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü görüntü yönetmeni Robbie Ryan’la çalışan Arlo Parks, yeni şarkısını ve şarkıya eşlik eden videoyu şu sözlerle açıklıyor:

“Bu video benim için yakın arkadaşlığın ve içe dönüklüğün keşfi. Filmsel dokularda, insan portrelerinde, coşkunun tasvirlerinde çok güçlü bir şey var. Şarkı, gezegende kendinizi zayıf hisseden tek kişi olmadığınızı hatırlatarak yalnızlığı çevreliyor. Özellikle böyle zamanlarda, işlerin daha iyi hale geleceğinin kaçınılmazlığına odaklanmanın önemli olduğunu düşünüyorum.” 

İlk albümü ve yeni şarkısına ek olarak genç sanatçı geçen hafta BBC Radio 6 Music’in “6 Music’s Artist in Residence” programına konuk oldu ve altı bölüm boyunca hayatındaki belirli anları anlatan şarkıları burada paylaşacak. “Hope”, BBC Radio 1 ve BBC 6 Music A listelerinde eş zamanlı olarak çalınan ve dünya çapında dinlemeleri milyonları bulan “Caroline”, “Hurt” ve “Black Dog”un ardından gelen parça olma özelliğini taşıyor. Geçtiğimiz sene Glastonbury’de performans sergileyen yalnızca üç sanatçıdan biri olan Arlo Parks, İngiltere’de gerçekleştireceği turnenin duyurusunu yaptıktan sonra tüm biletler bir saatten kısa bir süre içinde tükendi.  

BANNER 1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR