Ana SayfaenstrümantalArmageddon Turk'ten Anadolu Lo-fi yayında

Armageddon Turk’ten Anadolu Lo-fi yayında

Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan Armageddon Turk, Anadolu Lo-fi adlı ilk albümlerini Garaj Müzik etiketiyle yayınladı. 

Armageddon Turk, Anadolu türkülerini lo-fihiphop ve chillbeat sound’larda yorumluyor. İkili, pandeminin ilk karantina günlerinden beri üzerinde çalıştıkları albümün tüm prodüksiyonunu İstanbul ve Londra’daki evlerinde mobil olarak gerçekleştirdi. Albümde Kaan Çelik Metin(perdesiz/elektrik gitar), Ege Cengiz(trompet), Nevbahar Özel(kemençe), Nevcivan Özel(tar), Gonca Feride Varol(piyano) gibi önemli müzisyenler de ekibe eşlik etti.

Albüm kapağı, Armageddon Turk’ün hayalindeki “pastoral ve futuristik bir dünyada saz çalan kız figürü”, yeni dönem çalışmalarını takip ettikleri, illüstratör Beril İrman’ın çizimiyle ortaya çıkardıkları bir çalışma.

anadolu lo fi kapak

Armageddon Turk prodüksiyon ekibi, Kelis, Moby, Gorillaz, Pet Shop Boys, Janet Jackson, Mel C, Aronchupa, Teoman, Sezen Aksu, Nazan Öncel, Edis vb. birçok isme yaptıkları official remixlerle tanınıyor.

Ekip 2020’de, yeni nesil hiphop artistlerinden NASKAS ile çıkardıkları “Karıştır” single çalışması ile gündemdeydi.

armageddonturk

Ayrıca ekip 2018 yılında, ülkemizde türünün ilk official remix albümlerinden biri olan, Şah Plak 70’ler dönemine ait Gülden Karaböcek diskografisini içeren bir remix albümü yayınladı. Efes’in 50. yıl şerefine hazırlanan “Birlikte Geçen 50 Enfes Yıl” filminde, bu albümden “Kalbim Çarpar” şarkısına yaptıkları remix kullanıldı.
2018 yılında Mu Tunç’un, yazıp ve yönettiği “ARADA” adlı ilk Türk punk filminde yeralan Armageddon Turk x Gülden Karaböcek Remix’i “Şaka Yaptım” yeraltı partilerinin vazgeçilmez dans hitlerinden biri oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR