Ana SayfaenstrümantalArmageddon Turk’ten Sorry Kid, A Human Made This

Armageddon Turk’ten Sorry Kid, A Human Made This

Armageddon Turk’ten tanıdığımız Orkun Tunç’un solo çalışması, konsept enstrümantal hip hop albümü Sorry Kid, A Human Made This, Jazz Lucifer etiketiyle yayımlandı.

Son yıllarda dünyanın pek çok yerinde büyük ilgi gören Anadolu Sound’unu büyük bir ustalıkla işleyerek Türkiye müzik sektöründeki müzisyenlere, özellikle de DJ’lere Türkiye dışındaki pazarlarda da varlık gösterme yolunu açan isim Armageddon Türk’ün yeni albümü Ahmet Ertegün’e saygı duruşunda bulunuyor.

Konsept bir enstrümantal hip hop albümü olan Sorry Kid, A Human Made This albümünün kapağı İstanbullu butik oyuncak üreticisi Burak Ersöz imzalı Kilink Custom Toys x Armageddon Türk işbirliğiyle hazırlandı. Tasarlanan figür, tüm zamanların en büyük müzik insanlarından biri olan Atlantic Records kurucusu Ahmet Ertegün’ün mirasından ilham alıyor.

armageddonturk

Armageddon Türk, kült elektronik müzik ikilisi Pet Shop Boys’un 2013 tarihli Electric albümünden “Vocal” için yaptıkları remix ile öne çıkmış, Gülden Karaböcek, Sezen Aksu, Vega, Teoman, Nazan Öncel gibi Türkiye’nin önde gelen müzisyenleriyle yaptığı işbirliklerinin yanı sıra yakın geçmişte Moby, Inna, Erasure, Janet Jackson gibi uluslararası büyük isimlere yaptığı official remix’lerle Anadolu Sound’unu dünya sahnesine taşımayı başarmıştı.

ARMAGEDDON TURK ARTWORK 3000x3000px

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR