Ana SayfaHaberlerArtık sesli komutla çalışıyor: "Hey, Spotify!"

Artık sesli komutla çalışıyor: “Hey, Spotify!”

Dünyanın en popüler müzik stream uygulaması olan Spotify artık sesli komut özelliğiyle çalışabiliyor. 

Webtekno’nun haberine göre, Spotify uygulaması artık “Hey, Spotify!” dendiğinde açılabilecek ve kullanıcıların müzik ve podcast’lerini açması için daha pratik bir kullanım sağlayacak. Bu özellik bir süre önce test aşamasındaydı ve halen de bazı kullanıcılar için aktif durumda.

Telefona dokunmadan Spotify’ın açılmasını sağlayan bu özellikle kullanıcılar “Hey, Spotify!” diyerek programı açabilecek ancak öncesinde bu özellik için Spotify’a izin verilmesi gerekiyor.

hey siri ekran goruntusu

TÜM KULLANICILARA NE ZAMAN AÇILACAĞI ŞU AN BİLİNMİYOR

Spotify geliştiricileri, uygulamanın yalnızca “Hey Spotify” ve sonrasındaki komutları kaydettiğini, sesli veri kullanımına ilişkin gizlilik politikasında belirtiyor. Bu, Spotify’ın kendilerini dinleyebilecekleri ihtimalini yok etmek istediklerine yorumlanıyor.

Bu arada, Spotify’ın yerleşik olarak sunulan sesli kontrol özelliği zaten bulunuyor. Ancak uygulama, bugüne kadar sesli komutlarla aktifleştirilemiyordu. İşte bu özellik, uygulamanın başlamasının da sesli komutlarla yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, telefonlarını ellerine bile almadan Spotify kullanmaya başlayabilirler. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı, şu an için bilinmiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR