Ana SayfaMüzikAslan burcuna özel 9 doğum günü şarkısı

Aslan burcuna özel 9 doğum günü şarkısı

Mutlu yıllar sevgili Aslanlar! Zodyak’ın en kendine has burçlarından Aslan denince akla neler geliyor şöyle bir gözden geçirelim. Kendini seven, havalı, gösteriş seven, sevimli ve mert bir burçtur, Aslan burcu. Ateş elementine sahip olan Aslan burçları isterse eğer bir kıvılcımı koca bir yangına dönüştürebilir. Peki siz Aslan burcu arkadaşınızın doğum gününde onu mutlu etmek için ona nasıl bir liste hazırlamalısınız? Tabii ki onların temel özelliklerine atıfta bulunan, onları neşelendirecek şarkılar bulmalısınız.

Sebla KOÇAN / [email protected]

Yangın – ‘Sen’ 

Sensiz olmuyor, senle de olmuyor
Sensiz olmuyor, yerin dolmuyor… 

Elementi ateş olan, renkleri de altın sarısı, sarı ve turuncu olan bir burç için çok uygun bir grup: Yangın. Üstelik bu genç ekip de adını bir yangın gibi öngörülemez, büyüleyici ve kontrol edilemez olmasından alıyor. Yangın’ın ‘Sen’ şarkısı, grubun 2021’de yayınladığı “Hepsi Bu Kadar Mı?” albümünde yer alan özel bir şarkı. Kendisinden emin olmasıyla ünlü bir Aslan burcu için konuya “Sen” diye girmek oldukça mantıklı. 

Büyük Ev Ablukada – ‘Yangın Akvaryum’ 

Korkunun ecele faydası var
Korkma sönmez bu yangınlar…

Yanmalara devam edelim. Büyük Ev Ablukada’nın üç yıldır üzerinde çalıştığını beyan ettiği yeni şarkısı ‘Yangın Akvaryum’ muhtemelen Aslan dostlarımızın hoşuna gidecek güçte bir eser. Çünkü şarkının içinde üç şarkı daha var! Bir caz doğaçlaması gibi başlayan şarkı bir noktada alternatif bir kulvara doğru evriliyor ve alıştığımız BEA sözleriyle bizi derin düşüncelere doğru savuruyor. Öyle çeşitli ve nitelikli bir şarkı ki, bir Aslan kesinlikle bu şarkının içinden kendine göre bir cümle seçecek ve size teşekkürü bir borç bilecektir. 

Kalben – ‘Saçlar’ 

Her yerde saç var, yerlerde saçlar
Kimin bu saçlar bilemiyorum

Aslan burcu kadını gösterişi sever: Stilettolar, şık takımlar, parlak renkler, çarpıcı makyajlar ve elbette ki göz alıcı saçlar! Eğer Aslan burcu kadını bir yakın dostunuz varsa, onun saçlarına olan sevginizi biraz da şakayla harmanlayarak gösterebilir ve ona Kalben’in ünlü şarkısı ‘Saçlar’ı çalabilirsiniz! Tabii onun evinde yerlerde saç bırakmamak kaydıyla: Çünkü Aslan kadını yaşadığı yerdeki hakimiyetini de kimselere bırakmaz ve ondan habersiz yerde saç olması düşünülemez.

Hadise – ‘Şampiyon’

Şampiyona şeker geliyor geliyor
Yıldızı var başında başım mı dönüyor?

Bu listede bir pop şarkısı olacaksa, bu şarkı da bir Aslan kadını için çalınacaksa, bu şık ve zarif hanımın kraliçeliğini ilan etmekten başka şansınız yok. Hadise’nin 2017 yılında yayınladığı ‘Şampiyon’ işinizi görecektir. Aslan burçları hükmetmeyi sever. Bunu baştan kabul etmenizde fayda var. Bu nedenle şık şıkırdım giyinin, muhteşem bir parti organize edin ve Aslan kadını için ‘Şampiyon’u çalmayı sakın unutmayın. 

Norm Ender – ‘Mekanın Sahibi’ 

Mekanın sahibi geri geldi
Bebeleri pistten alalım, alalım

Aslan burcunun liderlik özelliğini ve “ormanın kralı” sıfatını yok saymak bize yakışmaz. Elbette ki Aslan burcu bir işe girdiğinde kendini fark ettirir, mümkünse de o işin kralı olmak ister. Norm Ender’in 2019 hiti ‘Mekanın Sahibi’ tam anlamıyla bir Aslan burcunu, özellikle de bir Aslan erkeğini memnun edecek bir şarkı. Bebelerin pistten alınması durumlarında Aslan burcundan daha iyi bir seçenek var mı? Yok! 

Tarkan – ‘Sen Başkasın’ 

Sen başkasın, başkasın
Ah nafile, bambaşkasın

Aslan burcu erkeği gururunun okşanmasından, hizmet görmekten, pohpohlanmaktan hoşlanır. Ne kadar şık ve yakışıklı olduğunu sık sık duymak ister. Baba olmak için doğmuştur, ama burada “Her Aslan burcu baba olmalıdır” demiyoruz. Baba olmasa da Aslan erkekleri korumacı ve kollamacı özellikleriyle baba rolü üstlenebilirler, onu diyoruz. Ona Tarkan klasiklerinden bir ‘Sen Başkasın’ patlatın. Zira kendisi yattığı yerden belli olur ve onu oradan kaldıracak yegane şey övgüdür. 

Canozan – ‘Öyle Kolay Aşık Olmam’ 

Yine görüşürüz hiç sanmam
Yaşıyoruz çok farklı hayatlar
Benim olmazsan burda bi’ dakka durmam

Aslan burcunun olumsuz özelliklerinden biri benmerkezciliği. Bu kimi zaman karşısındakini ezen bir tavırla karşımıza çıkabilir. Alışkanlıklarına bağlı olduğu için muhafazakar da olabilirler. Aşırı gururları kibire dönüşürse bu, yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Eğer bir Aslan zevkleri konusunda abartıya kaçarsa veya kızarsa kaba davranabilir. Canozan’ın 2020 yılında yayınladığı ‘Öyle Kolay Aşık Olmam’ şarkısı, Aslan burçlarının tam da bu durumlarını anlatıyor.

Yaşlı Amca – ‘Sabaha Kadar’ 

Telefon çalıyor şu anda
Çalsın sabaha kadar
Sabaha kadar

Aslan burçları bir ilişkide merkezde olmak isterler. Romantik hayallere, şaşaaya eğilimleri fazladır. Aşk ve keyif için para harcamayı severler. Egoları yüksektir. Ama eğer bir Aslan burcunu oyalamaya kalkarsanız, en kibar tabiriyle söyleyelim, sizi harcarlar! Aslan kendine yeten bir burçtur, kimseye ihtiyacı yoktur. Eğer istedikleri ilgiyi göremezlerse çabuk sıkılır ve tatmin olmazlar. Yaşlı Amca’nın 2017 tarihli “Akşamüstü” albümlerinde yer alan ‘Sabaha Kadar’ onlara göre bir şarkı. 

BEGE ve Emir Taha – ‘B.S.G’ 

O buna demiş, o da şuna demiş (Bi’ s… git)
Mikro hesap işim yok benim (Bi’ s…. git)

Eyvallahı asla olmayan Aslan burçları için final şarkımız BEGE’nin 2021 albümü “BEGEFENDİ”den Emir Taha’yla birlikte yaptıkları düet, ‘B.S.G’. Gururlu, verici ama otoritesinin sorgulanmasından asla hoşlanmayan Aslan burçlarının sahiden de mikro hesaplarla işi olmaz. Kim ne demiş, bununla ilgilenmezler. Sürekli ve sağlam ilişkiler isterler, bu yüzden kalıcı olmayan, uçup giden sevgi ve dostlukları da hayatlarında istemezler. Tabii eğer bunu göremezlerse de rahatlıkla karşılarındakilere “Bi s…. git!” diyebilirler. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR