Ana SayfarockAslı'nın ünlü albümü neden dijital mecralarda yok?

Aslı’nın ünlü albümü neden dijital mecralarda yok?

Türkçe rock müziğin sevilen seslerinden Aslı Gökyokuş, Söylediğim Şarkılarda Saklı albümünün neden dijital mecralarda dinlenemediğine dair bir açıklık getirdi.

Türkçe rock tarihinin en sevilen albümlerinden biri olan Söylediğim Şarkılarda Saklı, Aslı Gökyokuş’un 2007 yılında yayınlanan üçüncü stüdyo albümü. İçinde “Dans Etmeye İhtiyacım Var”, “Yardımcı Olmuyor”, “Gitmiş Gibisin” gibi hitleri barındıran albüm Spotify, Apple Müzik gibi dijital mecralarda bulunmuyor.

Söylediğim Şarkılarda Saklı

Aslı Gökyokuş, dinleyicilerin bu merakını gideren bir açıklama yaptı:

“Çok uzun süredir bana ulaşabildiğiniz her platformdan sorduğunuz ortak bir soru var. ‘Söylediğim Şarkılarda Saklı albümü neden dijital platformlarda yok, ne zaman gelecek?’ Çok haklısınız! Diskografimde yer alan en önemli albümlerimden birinin hiçbir yerde dinlenemiyor olması inanın ki en çok beni üzüyor. Albüm, 2007 yılında ilk çıktığında dahi yapımcı firma olan Nr 1’in Müyap (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği) üyesi olmaması sebebiyle dijital platformlarda yer almıyordu. İlerleyen yıllarda albümün fiziki satışının durması, Nr 1 Müzik’in yapım şirketi olarak varlığını sonlandırması ne yazık ki albümü dinleyici için ulaşılamaz bir hale getirdi. Pandemi krizinden hemen önce albümün tüm haklarını kendi üzerime alabilmek için görüşmelere başlamış idim. Ancak hayatın tüm akışını durduran bu kriz, görüşmelerin ilerlemesini de engelledi. Bu dönemde diskografimde yer alan bazı yapımların ortak bir platformda yer alabilmesi için ön hazırlıklarımı yapmaya devam ediyorum. Corona karantina günlerini aştığımızda bu konuyu geciktirmeden çözebilmek ve albümü sizlere ulaştırabilmek arzusundayım. Şarkılarıma sahip çıkan tüm dinleyici dostlara sevgilerimle…

Gökyokuş, Karantina Günlükleri serisiyle eşi Erdal Yıldırım’la birlikte sevilen şarkılarını söylemeye de devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR