Ana SayfarapAspova, Matrix albümünün Blue versiyonunu yayınladı

Aspova, Matrix albümünün Blue versiyonunu yayınladı

Türkçe rap dünyasının çalışkan isimlerinden Aspova, nisan ayında “Red” versiyonuyla ilk bölümünü yayınladığı M A T R I X albümünün ikinci bölümü olan “Blue”yu bugün yayınladı.

Hip hop sahnesinin yetenekli isimlerinden Aspova, M A T R I X albümünün ikinci bölümünü yayınladı. Patron’la birlikte “Kanayan Yaralar”, Motive & Murgs işbirliğindeki “Yük Gemisi”, Ati242’yle “Sırtımda” gibi düetleriyle dikkatleri çeken Aspova, “Dur Dedik” şarkısını da kliplendirdi.

ASPOVA KİMDİR?

Asıl adı Muhammed Kılıçaslan olan Aspova, 1995 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunu İstanbul’un Bağcılar ilçesinde geçirdi. Eğitim hayatını Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve TV bölümünde tamamlamıştır.

Çocukluğunda Micheal Jackson parçalarıyla dans eden sanatçı, müziğe olan ilgisini çocukluğunda keşfetti. İlk şarkılarını ilkokul yıllarında yazmaya başladı (2006). Hip-Hop ve R&B müziğin birleştiği, yepyeni ve güncel bir tarz ile dinleyicilerinin beğenisini kazanan Aspova, yayınladığı “Cumartesi”, “Gitmem Gerek”, “Terbiyesiz Ayşe” ve “Öpünce Geçer Mi?” gibi single şarkılar ile kitlesini kazandı (2016). İlk Türkçe alternatif R&B/Trapsoul albümü Geber Pislik (2018) ile kariyerinde ivme kazanmaya başladı. 15 eserin yer aldığı bu albümde Allame, Anıl Piyancı, Kezzo gibi Türkçe Rap’in sevilen isimleri Aspova’ya eşlik etti. Üretkenliği ile gündemde olan Aspova, aynı yıl içinde S P A C E isimli bir albüm daha, 2019 yılında ise birçok single, ”Disosiyatif” isminde Tanerman ile ortak bir EP ve ”Eskimiş Senelere” ile büyük bir çıkış yakalamayı başaran H E L L albümünü yayınladı. 2020 yılının Nisan ayında iki bölümden oluşan M A T R I X albümünün Red bölümünü, 7 Ağustos’ta ise Blue bölümünü yayınlayan sanatçı, kendi kurduğu Masta JAM Music plak şirketi ile çalışmalarına devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR