Ana SayfaHaberlerAthena'dan futbol taraftarlarına yeni marş

Athena’dan futbol taraftarlarına yeni marş

Athena’dan uzun süre sonra yepyeni bir şarkı geldi ve üstelik bu sefer futbol taraftarları için.

Athena‘dan yeni bir şarkı ve hatta albüm gelme olasılığını Gökhan Özoğuz‘un kendine has diliyle sosyal medyada paylaştığı kafa karıştırıcı paylaşımlarından tahmin etmiştik. Nitekim uzun bir aradan sonra yeni bir şarkıyla karşımızdalar. ‘Haklıyız Kazanacağız’ futbol taraftarlarını coşturacak türde.

Hatırlarsanız, 1998 yılında yayınladıkları, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerinde yer alan ‘Holigan’ın “Marş söylerken yumruk göklerde / Yensen, yenilsen kalbim hep senle” sözlerini hep bir ağızdan az söylemedik. Keza ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden basketbol takımımız için yazdıkları ’12 Dev Adam’ı da unutmamak gerekir.

Bu yeni şarkı da tıpkı daha önceki parçaları gibi coşkulu taraftarlar tarafından sahiplenileceğe benziyor. Adana Demirspor taraftarı Şimşekler grubunun yıllardır tribünde söyledikleri, bestesi Grup Yorum’a ait olan ‘Haklıyız Kazanacağız’, Athena’nın kendine has yorumu ve dokunuşlarıyla yeniden hayat bulmuş oldu.

Athena‘dan Gökhan Özoğuz yeni şarkıları için, “Takımların daimi sahipleri taraftarlarıdır. Tüm taraftarların futbola olan tutku ateşlerini harlayacak olan yeni bir marş ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyor.

Ayrıca Gökhan Özoğuz’un başrolünde olduğu “Kendi Yolumda” filminin soundtrack şarkılarının ilki olarak da dinleyicilerle buluşan tekli, kısa sürede grubun diğer efsane marşları arasındaki yerini aldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR