Ana SayfarockAtlas RB'den güçlü bir şarkı: "Sevmek İçin mi Yaratıldım"

Atlas RB’den güçlü bir şarkı: “Sevmek İçin mi Yaratıldım”

2020’nin ilk çeyreğinde yayınladıkları Efendi Uyanıyor albümleriyle çıkış yakalayan rock grubu Atlas RB, yeni albümlerini yayınlamaya hazırlanıyor. Toplamda iki ayrı bölümden oluşan PARÇALAR albümü iki farklı EP şeklinde yayınlanacak.

İlk bölümün teklisi olarak yayınlanacak “Sevmek İçin mi Yaratıldım” isimli şarkı daha elektronikleşmiş ve arabeskleşmiş türk rock müzik piyasasına, blues rock ve hardrock esin-tilerini, yenilikçi bir duyumla iddialı bir biçimde harmanlayarak sunmaya hazırlanıyor. Genel olarak tarzlarında isyan ve eğlence barındıran grup, hareketli ve yavaş tempolu şarkılarındaki duygusal ama aynı zamanda yırtıcı tınıyı bu albümde de devam ettiriyor. 

23 Ekim’de ilk teklisi yayınlanacak albümün, hem parça parça yayınlanması, hem de albümün ve grubun yırtıcı imajına gönderme yaptıkları PARÇALAR albümü, 6 şarkıdan oluşuyor. Tam olarak konsept bir albüm hazırlayan Atlas RB, ilk albümlerindeki çizgisini bu albümde de koruyor. PARÇALAR albümünde kelimenin tam anlamıyla agresif, yırtıcı ve eğlenceli bir imaj çizerek, hem müzik piyasasına kinayeli bir yaklaşım güden grup hem de sahnede gösterecekleri performanslara da göz kırpıyor. 

Toplumsal ve sosyolojik olarak tüm bireylerin de kendinden bir şeyler bulabileceği şarkılar tasarlayan Atlas RB, ataerkil toplum dinamiklerine eleştiriler ve isyanlarda bulunuyor. Yine ilk albümdeki gibi bunu imgeleyerek kendi yarattıkları Atlas karakteri üzerinden anlatıyor ve dinleyicilerine sunuyor. 

İlk albümde olduğu gibi yine tüm beste ve sözler grubun vokali Onur Uğur’a ait. Müzik yaratımı ve aranje sürecinde grubun gitaristleri Oğuzhan İçer ve Ömer Adil’in de katılımıyla kayıt sürecini tamamlayan gruba, bas gitarda Caner Koşunda ve davulda Kerem Toptaş eşlik ediyor. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR