Ana SayfaDünyadanAurora'dan "Cure For Me" yayınlandı

Aurora’dan “Cure For Me” yayınlandı

Şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı kimliğiyle tanıdığımız yetenekli sanatçı AURORA yepyeni single’ı “Cure For Me”yi müzikseverlerle buluşturdu.

Sanatçının Avustralya’da yazdığı bu muhteşem parçanın sözleri utanç ve günah kavramlarından sıyrılmakla ilgili. Parçanın müzik videosunun yönetmenliğinde de yine Norveçli sarkıcı AURORA’yı görüyoruz. Başarılı sanatçının imzası haline gelen yumuşak ve gittikçe yükselen vokaller bu şarkıda da kulağa çarpıyor.

Aurora, bu şarkıyı yazarken zor zamanlar geçiren LGBTİ topluluğunu düşünmüş:

“Bu oldukça garip bir şarkı. Bazı insanların gerçekten sevebileceğini ve bazılarının hoşlanmayabileceğini düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi, dünyada olan gerçekten büyük, karanlık ve korkunç bir şeyden ilham aldım. İlk ilham kaynağı, geyler ve lezbiyenler için dönüşüm terapisi yapmanın hala yasal olduğu ülkeler hakkında düşünürken geldi. Bunun çok anlamsız olduğunu düşündüm. İlk fikir, ‘Benim için bir tedaviye ihtiyaç yok, bırak yaşayayım dostum!’ dememdi. İnsanların başkalarının kendileri olmalarına izin vermesi neden bu kadar zor? Sonra bunun başka birçok anlama gelebileceğini düşündüm. İnsanlar, önlerinde gördükleri insanlar gibi değillerse, kendilerinde bir şeylerin yanlış olduğuna çok çabuk inanma eğilimindedirler. O kadar üzücü ki, kendimizden gerçekten şüphe duymamız çok fazla zaman almıyor.”

Durmak bilmeyen AURORA, gelecek yılki turnesiyle ilgili merakla beklenen haberi de duyurdu. Norveçli şarkıcı 13 Şubat 2022’de Milano’daki Alcatraz’da başlayacak, ardıdan Paris, Berlin ve daha pek çok şehirde müzikseverlerle bir araya gelecek.

onur ayi banner

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR