Ana SayfaelektronikAvcio'dan yeni EP: Contemplation yayında

Avcio’dan yeni EP: Contemplation yayında

Elektronik müziğin Türkiye’deki yükselen isimleri Avcio, anotherself ve Veroliv bir araya gelerek  Progressive House/ Techno tarzında, Ajanss Records etiketiyle Contemplation adını verdikleri EP’lerini yayınladılar.

Contemplation, kendi başına olmaya odaklanıyor, yaşamın öznel anlamını, ilişkileri ve “ben” kavramını sorguluyor ve dinleyicinin deneyimleyeceği öznel anlamlara dayanıyor.

Şarkılarını pandemi döneminde üretmeye başlayan Avcio, 27 Mart’ta kendi plak şirketi Ajanss Records aracılığıyla Three Wise Monkeys adlı ilk EP’sini yayınladı. Önce EP’si, ardından takip eden teklisi Mengü dikkatleri çekti. Daha sonra kahadırbartal ile birlikte yaptığı “Afyon Dinarı” adlı şarkısıyla radyolarda yer aldı. Ardından Dilan Balkay ve Canozan’ın birlikte yaptıkları “Hepsi Kafamda” şarkısına kahadırbartal ile remix yaptı Avcio, 2021’de çıkan Overslept ve Veroniv’in 3 şarkılık EP’si Lost in Memories’de eşlik ederken, bu üç şarkının devamı olan Contemplation’ı da 14 Ocak’ta aynı sanatçılarla yayınlandı.. Bunlara ek olarak Electric Session on Gain’in ilk konuğu oldu. Kendini herhangi bir tür kısıtlaması ile sınırlamayan Avcio, şu sıralar kendi solo albümü ve içinde birçok yapımcının yer aldığı bir remix albümü için çalışıyor. Sanatçı ayrıca bağımsız plak şirketi Ajanss Records’un kurucusu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR