Ana SayfaDünyadanAvicii'nin ölmeden önceki son sözleri ortaya çıktı

Avicii’nin ölmeden önceki son sözleri ortaya çıktı

28 yaşında aramızdan ayrılan dünyaca ünlü DJ Avicii’nin günlükleri, sanatçının bağımlılık ve zihinsel rahatsızlıklarıyla olan mücadelesini ortaya çıkardı.

Avicii mahlasıyla elektronik dünyasında yer alan Tim Bergling, büyük çıkışının ardından ardından alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduktan üç yıl önce Umman’da bir tatil sırasında 2018 yılında yaşamını sonlandırmıştı. Şimdi, günlükleri Måns Mosesson’ın önümüzdeki ay yayınlanacak olan “Tim – Avicii’nin Resmi Biyografisi” kitabında yer alacak.

Mosesson, kitabı hazırlarken, DJ’in hayat hikayesini bir araya getirmek için Bergling’in ebeveynleri Anki ve Klas’ın yanı sıra yıldızın diğer ailesi, arkadaşları, eski kız arkadaşları, akranları ve endüstri meslektaşlarıyla konuştu. Kitap ayrıca DJ’in rehabilitasyonundan ve uyuşturucu, alkol bağımlılığı nedeniyle kaldığı hastaneden kayıtları da barındırıyor.

“NEDEN ŞİMDİ ACI ÇEKİYORUM?”

Sanatçının günlüklerinde şu ifadeler yer alıyor:

“Bütün doktorların bir bira içmeden önce en az bir yıl beklemelerini şiddetle tavsiye etmesine rağmen, bir daha asla içmemeyi kabul etmekte zorlandım… Tabii doktorların çoğunu dinlemedim, dikkatli olursam sorun olmaz diyen çifti dinledim. Cahil ve saftım, dünyayı turluyordum, hala hiç bitmeyen turdaydım, çünkü bir kez daire çizdikten sonra, tahmin et ne oldu? Hemen yeniden başlıyorsun. Hastanede geçirdiğimiz o günler, son 6 yılı hatırlayabildiğim en kaygılı ve stressiz günlerdi. Ne kadar iç karartıcı gelse de benim gerçek tatillerimdi…”

“Doğasını ve bana nasıl zarar verdiğini gerçekten anlamam için bana çok mantıklı ve mağara adamı benzeri bir şekilde açıklanması gerekiyordu. Acı. Neden şimdi acı çekiyorum? Rahatsız bir his… Gelecekteki Tim acıyla başa çıkıyor. Geleceğin Tim’i, acıyla şimdiki Tim’den daha iyi başa çıkıyor çünkü zaten başa çıkılması gereken çok fazla mevcut acı var.”

Avicii’nin günlüğündeki son yazıda ise şu yazıyor: “Ruhun dökülmesi, yeniden başlamadan önceki son takıntıdır!”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR