Ana SayfaHaberlerAvustralya kuşları The Weeknd'i geride bıraktı!

Avustralya kuşları The Weeknd’i geride bıraktı!

Avustralya kuşlarının seslerinin kaydedilmesiyle oluşturulan “Songs of Disappearance / Yok olma şarkıları”; Abba, The Weeknd,  Michael Bublé ve Mariah Carey’i geride bıraktı. 

Tamamen nesli tükenmekte olan Avustralya kuşlarının seslerinden oluşan bir albüm, ülkenin Aria müzik listelerinde ilk beşe girdi.

BBC’de yer alan habere göre Avustralya’nın ticari doğa hayatı koruma kuruluşu BirdLife Australia tarafından oluşturulan “Australian Bird Calls Songs of Disappearance (Yok olma şarkıları)” albümü, Avustralya’nın en çok tehdit altındaki 53 türünün kuş şarkılarını içeriyor.

3 Aralık’ta piyasaya çıktığında, albümü Avustralya’nın Aria müzik satış listelerine sokmak için bir başlatılan sosyal medya kampanyası işe yaradı. Songs of Disappearance (Yok olma şarkıları), türünün ilk beşte yer alan ilk albümü olarak tarihe geçti. Satışlardan elde edilen gelir BirdLife Australia’nın koruma projelerine gidecek.

Yaban hayatı ses kayıtçısı David Stewart, Avustralya’nın vahşi yaşamının nadiren duyulan seslerini toplamak için 30 yıldan fazla zaman harcadı. Bazen kısa bir ötüş kaydetmek için çalılıkta saatlerce beklendiği belirtildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR