Ana SayfaHaberlerAyben, çarpıcı şarkısı "Yeniden"in klibini yayınladı

Ayben, çarpıcı şarkısı “Yeniden”in klibini yayınladı

Türkçe rap müziğin en önemli kadın vokallerinden Ayben, Başkan albümünde bulunan “Yeniden” şarkısına 2018 yılında çektiği klibi Basemode Records etiketiyle yayınladı.

Ayben, 2018 yılında yayınladığı Başkan albümünde yer alan “Yeniden” şarkısını Basemode Records’un YouTube kanalına yükledi. Sözleri Ayben’e, müziği Rokabeat’e ait olan şarkının mix ve mastering’i de Buğra Kunt imzası taşıyor. Ayben’in klibini de eşi Arif Ülkü yönetti.

Erciyes Dağı eteğinde çekilen klibin hikayesinden söz eden Ayben, “2018’de ‘La La’ şarkısının klip çekimleri sırasında gördüğümüz manzara beni öyle büyüledi ki, o dağın eteklerinde yeniden doğmak istedim” diyor. Doğal akışında gelişen klibin çekimlerinin ardından şarkının yayınından 2 yıl sonra doğum gününde klibi dinleyiciyle paylaşmasına dair, bir süre sessizce kendisine sakladığı görselleri birleştirme zamanını hep ertelediğini söyleyerek, “İşte şimdi zamanı gelmişti. İçinde bulunduğumuz bu süreçte umutsuzluğa kapılan, kendini çaresiz hisseden herkese minik de olsa ‘Yeniden doğ’ diyerek umut aşılamak istedik” diyor.

Çarpıcı şarkının sözlerinin bir kısmı şöyle:

Melek hergün yeni bir beyaza boyarken tek tek saç tellerini
Hergün yaklaşırken önüne koyduğun bir hayale
Her saniye gömer gibi yapardı tüm gördüklerini
Kadın doğar kadın büyür kadın görür kadın yürür
Kandırılır kadın susar kadın kadın öldürülür
Kadın anne olur kadın kardeş
Adaletsiz bir dünyada masum olsa bile önce kadın zulüm görür

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR