Ana SayfaHaberlerAyben: "Neyim Var Ki ne zaman çalsa kapatmak istiyorum"

Ayben: “Neyim Var Ki ne zaman çalsa kapatmak istiyorum”

Türkçe rap müziğin yetenekli isimlerinden Ayben, YouTube’da katıldığı bir programda yıllar evvel Ceza ve Sagopa Kajmer’in birlikte söylediği “Neyim Var Ki” şarkısına dair samimi fikirlerini söyledi.

Ayben, YouTube’da Purplehej kanalında yayınlanan bir röportajında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o röportajdan satırbaşları…

“Son dönemlerde en beğendiğim kadın rapçi Notra. underground, dinleyin, çok iyi, çok başarılı. Rozz’un (Kalliope) işlerini beğeniyorum mesela, çok yetenekli. Bir sürü kız var artık, say say bitmez. hepsiyle de iletişimdeyim. yolluyorlar demolarını bana.”

“Bütün kadın rapçilerle bir şeyler yapmak istiyorum. dinlediğimde onların özgüvenlerini kazanmaları için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Çünkü rap piyasası çok zor. Hele ki burada kadın olmak hiçbirinizin anlayamayacağı bir şey. Biz bambaşka bir savaş veriyoruz. Öyle bir sağlam vurman lazım ki yumruğunu masaya, insanların senin bu işi gönülden yaptığına ve inandığına ikna olması lazım.”

“EGE ÇUBUKÇU’YA DISS ATMIŞTIK AMA ŞEKER GİBİ ADAMMIŞ”

” ‘Neyim Var Ki’ şarkısı ne zaman çalsa kapatmak istiyorum. Bunu diyeceğim için ağır linç yiyeceğim biliyorum. Dinlemiyorum ne bileyim ben. O şarkıyı herkes kutsal görüyor. Ama o benim gözümde yıllar önce bozuldu. Çünkü o şarkının o beat’in girişi diss için kullanıldı. Orada bitti o şarkının hikayesi. O romantizme tekrar dönmeye çalışmanın bir manası yok. bu şekilde kullanılmamalıydı. Ya da bu şekilde kullanıldıktan sonra o şarkı tekrar sahnelere taşınmamalı. Arkasında durmak lazım bazı şeylerin.”

Ayben ayrıca, Ege Çubukçu’ya diss yaptığını ama sonra görüştüğünü, aslında o şarkının Emre Baransel’e ait olduğunu, ama o zamanlar Ege’ye “uyuz olduklarını” da söyledi: “Ege’yle sonradan görüştük de, şeker gibi adam.”

Programın tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR