Ana SayfaalternatifAybüke Poçan "Yollar Eskidi" için geri sayımda

Aybüke Poçan “Yollar Eskidi” için geri sayımda

Son dönemlerde üretkenliği ile kendinden söz ettiren Aybüke Poçan, “Yollar Eskidi” ile toplumsal konulara eğiliyor.

Indie-pop türünde yaptığı çalışmalar ile tanıdığımız Aybüke Poçan, “Yollar Eskidi” isimli yeni çalışmasını toplumsal eleştiride bulunan protest bir şarkı olarak bizlere sunuyor. 

Sanatçı, kendi tabiriyle “söylemek istediklerini çekinmeden kelimelere döktüğü” bu şarkıda, dünyada ve Türkiye’de tüm toplumun şahit olduğu yanlışları farklı bir tarzla dile getiriyor. Özellikle Türkiye’de yaşanan toplum baskısı, kadın cinayetleri, erken yaşta evlendirilen kadınları ve savaşlarda yitip giden gençlerin yaşadıklarını “Yollar Eskidi” ile yeniden ifade ediyor. 

Aybüke Poçan “Yollar Eskidi” ile bu zor hayatların ve hikayelerin suçlularının aslında -toplum olarak- bizler olduğumuzu vurgulamaya çalışıyor. Bu yeni şarkı aynı zamanda bahsedilen tabuları kırmayı ve hepimizi farkında olduğu yanlışları insanlara göstermeyi amaçlıyor. 

Indie-pop türünde hazırlanan şarkı, sanatçının daha önce yayınlanan çalışmalarında da olduğu gibi; yine Groove bir alt yapı üzerine synth ve drum sesleriyle beslenmiş alternatif bir eser olarak karşımıza çıkıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR