Ana SayfapopAzeri şarkıcı Hiss'ten ilk Türkçe şarkı: "Bela"

Azeri şarkıcı Hiss’ten ilk Türkçe şarkı: “Bela”

Spotify 2021 Wrapped verilerine göre Azerbaycan’ın en çok dinlenen kadın şarkıcısı Hiss, ilk kez tamamen Türkçe bir şarkı olan BELA’yı dinleyicisine sunuyor.

26 yaşındaki Bakü doğumlu şarkıcı Hiss, Azerbaycan’a ek olarak, Türkiye, Rusya, Gürcistan ve Almanya’da da tanınıyor. Farklı yorumu ve türleri harmanladığı şarkılarıyla sektöre yeni bir soluk kazandıran Hiss, şarkılarıyla Youtube’da 55 Milyon’dan fazla izlenmeye ulaştı.

Warner Music Türkiye ile anlaşma imzalayan Hiss, yepyeni şarkısı BELA ile ilk kez tamamen Türkçe olarak dinleyici karşısına çıkıyor. Sözü ve müziği MİRO’ya ait trap-pop türündeki şarkının videosu için, kadınların öne çıkmasına ve güçlenmesine büyük önem veren Hiss, çoğunluğu kadınlardan oluşan 40 kişilik bir ekiple çalıştı.

Ece Naz Kızıltan’ın yönettiği, Anıl Can’ın stil danışmanlığını yaptığı ve cast olarak sadece kadınların yer aldığı bu video Beykoz Cumhuriyet Köyü’nde yer alan, heykeltraş Mehmet Aksoy’un Böcek Ev’inde çekildi. Klibe özel olarak akvaryuma dönüştürülen Böcek Ev’deki çekimler 15 saate yakın sürdü.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR