Ana SayfaalternatifBaBa Zula, Hayvan Gibi'yi plak formatında yayınladı

BaBa Zula, Hayvan Gibi’yi plak formatında yayınladı

BaBa Zula, Hayvan Gibi’nin çift plak versiyonunu da dinleyicilerle buluşturdu. Albüm tamamen canlı olarak kaydedilmişti. 

Hemen her yurtdışı etkinliğinde bayraklarımızı astıran, gönül tellerimizi titreten BaBa Zula, diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan Hayvan Gibi’yi Gülbaba Records etiketiyle dijital platformlarda yayınlamıştı. Albümün çift plak versiyonu da yayınlandı.

Hayvan Gibi bir ‘konsept’ albüm. Her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve grup için önemli hikayelere sahip. Bu hikayeler albümün içinde aynı zamanda yapımcı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. En önemli özelliği ise; ‘direct to disc’ yani plağa direkt kayıt teknolojisiyle bir tane bile kesme, biçme ve edit bile yapılmadan tek seferde kaydedilmesi.

60 ÜLKEDE BİNLERCE DİNLEYİCİYLE BULUŞTU

1996’da kurulan BaBa ZuLa, sayısız film müziğine imza attı ve Mad Professor, Tuncel Kurtiz, Serra Yılmaz ve Can’dan Jaki Liebezeit gibi çeşitli sanatçılarla işbirliği yaptı. Bugüne kadar 60 farklı ülkede binlerce müzikseverle buluştu.

Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel’in başını çektiği ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul, perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas (elektrikli bariton ud, vokal)’den oluşuyor. 1960ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR