Ana SayfaMüzikBad Bunny hakkında bilmeniz gerekenler

Bad Bunny hakkında bilmeniz gerekenler

Bu yılki MTV Video Müzik Ödülleri’nde Yılın Sanatçısı ödülünü alan, şarkıları milyonlar dinlenen Bad Bunny hakkında bunları biliyor musunuz? 

Bir Bad Bunny‘dir gidiyor. Herkes onu konuşuyor, şarkıları milyonlar dinleniyor, Billboard Hot 100 listesinde ilk sıraya oturuyor, yaptığı her şey olay oluyor. Üstüne üstlük geçen hafta düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri‘nde Yılın Sanatçısı ödülünü kaptı. Bu ödülle bir ilke de imza atmış oldu, çünkü kendisi İngilizce dilinde performans sergilemeden bu ödülü kazanan ilk kişi. Peki bu Bad Bunny lakaplı Benito Antonio Martínez Ocasio kimdir? Gelin Bad Bunny hakkında bilinmeyenleri birlikte keşfedelim.

Lakabı nereden geliyor?

Bad Bunny lakabı Benito Antonio Martínez Ocasio‘un çocukluk yıllarından bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşmasıyla ortaya çıkıyor. Tavşan kostümü giyip okula gittiği gün çekilen fotoğrafta o kadar mutsuz ve memnuniyetsiz görünüyorki takipçileri ona “Conejo Malo” yani Bad Bunny adını takıyor.

Nasıl keşfedildi?

Daddy Yankee dinleyerek büyüyen Porto Rikolu şarkıcı 14 yaşında şarkı yazmaya başlamış. 22 yaşında ise kaydettiği şarkılarını SoundCloud’a yüklüyor ve müzik kariyerinde şöhrete giden yoldaki ilk adımını atmış oluyor. Ancak hayatını geçindirmek için o dönem bir süpermarkette paketçi olarak çalışıyor. ‘Diles’ adlı şarkısını dinleyen DJ Luian onu kendi plak şirketine alıyor ve Bad Bunny böylece Latin trap sahnesine resmi olarak adım atmış oluyor. Dünyaca ünlü bir isim haline gelmesindeki en büyük etken ise 2020 yılında düzenlenen Super Bowl‘da Shakira ile birlikte performans sergilemesi.

Asla okunamayan albüm isimleri

Bad Bunny‘nin albüm isimleri de kendisi kadar ilginç. İlk albümü “X 100PRE” sizlere de bir fotoğraf makinesinin modeli hissini vermiyor mu? Ama tabii ki ilgisi yok. İspanyolca “Por siempre”nin kısaltması olan “X 100PRE”, “sonsuza kadar” anlamına geliyor. Diğer yandan adını hiçbir şekilde telafuz edemediğimiz üçüncü albümü “YHLGQMDLG”, “Yo hago lo que me da la gana” cümlesinin kısaltması, anlamı ise “Ne istiyorsam onu yaparım”.

Ünlü isimlerle işbirlikleri

Bad Bunny bugüne kadar birçok isimle işbirliği yaptı. Bunların başında ise Nicki Minaj, Daddy Yankee, Maluma, Cardi B, J Balvin ve hatta Marc Anthony geliyor. Marc Anthony ile Bad Bunny‘nin işbirliğinden nasıl bir şarkı ortaya çıkar diye merak edenlere ‘Está Rico’yu dinlemelerini öneriyoruz.

Cinsel yönelimi 

Manikürlü ve rengarenk ojeli tırnaklarıyla dikkat çeken, giyim mağazalarının kadın bölümünden alışveriş yapmayı sevdiğini açıklayan ve hatta kliplerinde de kadın gibi giyinen Bad Bunny‘nin cinsel yönelimine dair birçok şey konuşuluyor. Cinselliğini akışkan olarak tanımlayan Bad Bunny verdiği bir röportajda bu konuya şu şekilde noktayı koydu: “Bu beni tanımlamıyor. Günün sonunda, 20 yıl sonra bir erkekten hoşlanıp hoşlanmayacağımı bilmiyorum. Bunu kimse bilemez.” 

Oyunculukta da iddialı

“Narcos: Mexico” dizisinin üçüncü sezonunda Arturo “Kitty” Paez karakterini canlandıran Bad Bunny, son olarak da David Leitch‘in “Bullet Train” filminde rol almasıyla Hollywood dünyasına adım atmış oldu.

Basketbol takımı var

Kendi halkına yatırımda bulunan Bad Bunny‘nin son hareketi ise Porto Riko basketbol takımı Los Cangrejeros de Santurce’yi 2021 yılında satın alması oldu. 10 parmağında 10 marifet olan 28 yaşındaki Bad Bunny‘nin ileride neler yapacağını merak etmiyor değiliz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR