Ana SayfaDünyadanBADBADNOTGOOD'dan "Beside April"

BADBADNOTGOOD’dan “Beside April”

Kanadalı enstrümantal müzik grubu BADBADNOTGOOD yeni parçaları Beside April’ı  XL Recordings etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınladı.

Grubun heyecanla beklenen albümleri Talk Memory’den yayınlanan ikinci tekliye Brezilyalı besteci Arthur Verocai ve efsanevi davulcu ve yapımcı Karriem Riggins de eşlik ediyor. 8 Ekim’de yayınlanması planlanan albümde Laraaji, Terrace Martin ve çok daha fazla sanatçının işbirlikleri de yer alıyor.

 

Albümden yayınlanan ilk tekli Signal From The Noise oldukça iyi dönüşler almış, grup ilk teklinin yanında gruba ait özel içeriklerden, görülmemiş fotoğraflardan, sanat eserlerinden ve nota kağıtlarından oluşan; albümün yapım sürecinin arka planını ve BADBADNOTGOOD evreni anlatan The Memory Catalogue: Issue 01 adlı baskı serisini de yayınlamıştı. Signal From The Noise aynı zamanda Türkiye caz müziğinin en önemli isimlerinden Çağrı Sertel tarafından da yorumlandı.

Yayınlanan yeni tekli ile parçaya ait video klip de dijital platformlarda yerini aldı. Camille Summers-Valli tarafından yönetilen video klip ilhamını, Horse in Motion 1878 adındaki tarihteki ilk film olan kamera görüntülerinden alıyor.

Yeni tekli ve video klibin yanı sıra BADBADNOTGOOD, 2021 ve 2022’de gerçekleştirecekleri Kuzey Amerika, Kanada ve Avrupa turlarını da duyurdu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR