Ana SayfaHaberlerBağımsız müzisyen Erdem Ocak'tan yeni şarkı

Bağımsız müzisyen Erdem Ocak’tan yeni şarkı

Müzik terapisti ve müzisyen olan Erdem Ocak, yeni şarkısı “Özgür Ruh”la dinleyicisini selamlıyor.

Müziğe 13 yaşında başlayan ve 16 yaşında ilk kez sahneye çıkan Erdem Ocak, “O Ses Türkiye” yarışmasındaki performanslarıyla hafızalarımızda. Ocak, Murat Boz’un takımında yarı finale kadar yükselen isimler arasında yer almıştı.

Çocuk psikoloğu olarak çalışan Ocak, rock ve grunge türlerinden çok etkilendiği için kendi müziğini de bu şekilde tanımlıyor. 2008’de eğitim için yaşadığı Ankara’da çeşitli pek çok mekanda ve festivalde çalan Ocak, 2019’da ilk kez Milyon Yapım’ın Ankara’daki Keşif Sahnesi’nde kendi besteleriyle yer aldı. Ardından bunları dinleyicilerine sunmak üzere çalışmalara başladı ve 31 Ocak 2020’de ilk teklisi olan “Uyu”yu tamamen bağımsız olarak yayınladı. İkinci tekli “Özgür Ruh” ise yine bağımsız olarak 24 Nisan 2020’de çıkıyor.

Erdem Ocak’ın insan ruhunun özgürlük arzusuna ve arayışına bir psikoloğun bakış açısıyla yaklaştığı “Özgür Ruh”, dünyanın daha güzel bir yer olabilmesi için ruhsal ve zihinsel gelişimin önemini vurguluyor. Bir bedenin içine hapsolmuş ancak hep özgür kalmak isteyen ruhlar haline gelmemek için, bedenimizi beslediğimiz kadar ruhumuzu da beslememiz gerektiğini söylüyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR