Ana SayfaHaberlerBağımsız sinemanın 2023'te merakla beklenen filmleri

Bağımsız sinemanın 2023’te merakla beklenen filmleri

2023’ün şimdiden merak uyandıran bağımsız filmlerini Sundance Film Festivali’nin açıklanan gösterim programıyla sunuyoruz. 

Bağımsız film festivali dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olan Sundance Film Festivali gösterim programını açıkladı. 19-29 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival aynı zamanda da önümüzdeki yıl en çok konuşulacak filmlerin de habercisi niteliğinde. Gelin hem Sundance Film Festivali’nde yer alan hem de sinefillerin merakla beklediği filmleri birlikte keşfedelim.

Bağımsız sinemasının öne çıkan filmleri

Cat Person

Susanna Fogel yönetmenliğinde çekilen “Cat Person”, üniversite öğrencisi Margot’un 33 yaşındaki Robert ile tanışmasının ardından gelişen olaylara odaklanıyor. Klasik bir flört demenin ardından yazılı olarak ilerleyen iliiişkileri fikir çatışmalarını beraberinde getiriyor. Filmin başrolünde ise Emilia Jones var.

Cat Person
“Cat Person”

You Hurt My Feelings

Nicole Holofcener‘in hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği “You Hurt My Feelings”, bir roman yazarının son kitabının kocası tarafından ağır bir şekilde eleştirilmesi üstüne yıllara dayanan evliliklerinin çatırdamasını konu ediniyor. 

You Hurt My Feelings
“You Hurt My Feelings”

Fair Play

Para ilişkilerin dengesini nasıl etkiler? Chloe Domont‘un hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği “Fair Play”, serbest bir yatırım fonundaki beklenmedik bir yükselme sonucunda bir çiftin ilişkisinin nasıl uçurumun eşiğine geldiğini anlatıyor.

Fair Play
“Fair Play”

Magazine Dreams

Bağımsız sinemanın 2023 yılındaki en merak uyandıran filmlerinden biri olan “Magazine Dreams”de amatör bir vücut geliştirmecisinin tanınma arzusuna yenik düşmesi sonucu insanlarla olan iletişiminin nasıl bozulduğunu izleyeceğiz. Filmin yönetmeni ve senaristi ise Elijah Bynum.

Magazine Dreams
“Magazine Dreams”

Polite Society

Nida Manzoor‘un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği “Polite Society”de, gelecek vadeden dövüş sanatçısı Ria Khan, ablası Lena’yı yaklaşan evliliğinden kurtarması gerektiğine inanıyor. Ve Ria arkadaşlarının yardımıyla bağımsızlık ve kardeşlik adına tarihteki düğün soygunlarının en iddialısını gerçekleştirmeye çalışıyor.

Polite Society
“Polite Society”

The Starling Girl 

Laurel Akira Parmet‘in yazıp yönettiği “The Starling Girl”de 17 yaşındaki Jem Starling’in köktendinci Hristiyan topluluğu içindeki yerine dair mücadele vermesini izliyoruz. 

The Starling Girl 
“The Starling Girl”
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR