Ana SayfaalternatifBağzıları'ndan elektronik esintili yeni şarkı: "Meylettim Rakıya"

Bağzıları’ndan elektronik esintili yeni şarkı: “Meylettim Rakıya”

Alternatif müziğin sevilen gruplarından Bağzıları, “Meylettim Rakıya” isimli yeni çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Söz ve müziği Ömer Naldemir, düzenlemesi Ali Sak imzası taşıyan “Meylettim Rakıya” Sony Music etiketiyle yayımlanıyor. Şarkının mixi Ali Sak’a, masteringi ise Aras Tüysüz’e ait.

Sound olarak biraz daha elektronik, analog ve alternatif synth pop ögelerin barındığı yeni dönemlerinin başlangıcı niteliğinde olan ve geçtiğimiz günlerde yayımladıkları “Sadece Biraz Güzelsin” isimli şarkıları ve video klipleriyle beğeni toplayan grubun yeni çalışmaları “Meylettim Rakıya” da yeni soundlarının devamı niteliğinde.

Ömer Naldemir bu süreci ve şarkının üretim aşamasını şu sözlerle özetliyor:

“Bir önceki şarkıdan sonra bu sefer biraz dinlenmeye geçiyoruz. Özellikle sözler ve vokal biraz türkü formunda. Aslında grup ilk kurulduğu zaman yazılmış bir şarkı. Bir köşede beklerken artık hayat bulması gerekiyordu. Şarkı artık dinleyicilere emanet..”

Şarkının Burcu Karademir yönetmenliğinde A2 Studio’da çekilen ve stil danışmanlığını Bedirhan Taşçı’nın üstlendiği video klibi de yayınlandı.

BANNER 3

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR