Ana SayfaDünyadanBalthazar bu hafta sonu İstanbul'da

Balthazar bu hafta sonu İstanbul’da

Salon İKSV’nin, şehrin farklı mekânlarında geniş kitlelere ulaştığı etkinliği Gezgin Salon, +1’in katkılarıyla 20 Kasım’da Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ı Volkswagen Arena’da ağırlayacak. 

Solo projeleriyle daha önce Salon İKSV’ye de konuk olan indie rock ikilisi Balthazar, yeni şarkılarını canlı çalmak için bir kez daha İstanbul’a geliyor. Belçikalı grup, pandemi sonrası ilk turnelerinde, +1 Katkılarıyla: Gezgin Salon kapsamında 20 Kasım Cumartesi günü 21.30’da Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Belçika’nın Gent kentinden çıkma lise arkadaşları Jinte Deprez ve Maarten Devoldere’in ruha dokunan pop rock’u, 2019’daki dünya turneleri sırasında yazıp pandemi döneminde kaydettikleri yeni albümleri Sand ile yeni bir soluk kazanıyor ve müzikseverlere kocaman bir nefes aldırmak üzere İstanbul’a da uğruyor.

Beşinci albümleri Sand’de Balthazar, 2010’da eleştirmenlerin olduğu kadar müzik tutkunlarının da aklını başından alan ilk albümleri Applause‘daki kadar taze ve enerji dolu. Tutkulu doğaçlamaları, incelikli melodileri ve alametifarikaları haline gelen dizgin tanımaz yaratıcılıkları yeni albümde de dikkat çekiyor. Melodi ve ritim hakimiyetlerinin doruğundaki ikili, bu albümde maharetlerini ilk kez minimal pop düzenlemeleriyle gösterişten uzak bir elektronikanın kesiştiği yerde deniyor. İkilinin canlı çalmaktan aldıkları keyfin her notasına yansıdığı albüm, sahneden uzak kaldıkları günlerin acısını çıkaracakları pandemi sonrası turnelerinde, ilk defa İstanbullularla buluşacak. 20 Kasım Cumartesi günü saat 21.30’da gerçekleştirilecek konserin kapı açılış saati ise 19.00.

Balthazar konserinin biletleri Lale Kart üyeleri için indirimli ön satış döneminin ardından, 30 Temmuz Cuma günü 10.30’dan itibaren, passo.com.tr internet sitesi üzerinden ve İKSV ana gişeden genel satışa sunulacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR