Ana SayfacazBarış Demirel'den 7 Haziran'da Mutluluklar albümü geliyor

Barış Demirel’den 7 Haziran’da Mutluluklar albümü geliyor

Caz sahnesinin en yetenekli trompet sanatçılarından Barış Demirel, 7 Haziran’da yeni albümü Mutluluklar‘ı yayınlıyor. Sanatçının ilk single’ı da “Sal Beni” adında. 

Barış Demirel’in 7 Haziran’da yayınlanacak ilk solo albümü Mutluluklar’dan duyacağımız ilk parça olma özelliğini taşıyan “Sal Beni”; sanatçının imzası haline gelmiş trompet soloları, güçlü vokali ve modern zamanların ruhuna uygun kafası karışık bir aşk hikayesini anlattığı sözleriyle dikkat çekiyor. Albümdeki tüm parçalarda olduğu gibi “Sal Beni”nin prodüktörlüğünü de Barış Demirel’le birlikte başarılı MC ve prodüktör Da Poet üstleniyor.

Barış Demirel bu coğrafyanın seslerinden ve türlerinden ilham aldığı; hiphop, caz, rock ve lo-fi öğelerin bir araya geldiği ve Haziran ayında yayınlacak Mutluluklar adlı albümünde sekiz parça yer alıyor. Aynı zamanda bir multi enstrümantalist olan sanatçı, albümdeki tüm enstrümanları da kendisi çaldı. Prodüktörlüğünü Da Poet’le Barış Demirel’in üstlendiği albüm, iki Kadebostany rework ve Deniz Tekin düetleriyle de merak uyandıracak.

BARIŞ DEMİREL KİMDİR? 

Son dönemin en başarılı trompet sanatçılarından Barış Demirel, Barıştık Mı mahlasıyla sahne almaya 2011 yılında başladı. Aynı yıl Roxy Müzik Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada birinci olduktan sonra 2015’te ilk albümü T.E.A.R.’ı, 2018’te de ikinci albümü FAIL PLAY’i yayınladı. İstanbul, Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere ve İsviçre gibi lokal ve uluslararası caz festivallerinde düzenli olarak yer alan sanatçı; 2019 yılında Montreux Jazz Festivali Talent Awards’ta yarışmak ve sahne almak üzere festivalden davet almış ve grubuyla birlikte etkileyici bir performans sergilemiştir. Barıştık Mı grubuyla birlikte devam ettiği çalışmalarının yanısıra; hiphop, rap, caz, pop ve elektronik gibi bir çok farklı türden sanatçıyla da yaptığı çalışmalarda da müzikal çeşitliliğini göstermeye devam eden Barış Demirel, tüm parçaların söz ve müziği kendisine ait ilk solo albümü Mutluluklar’ı Haziran’da yayınlayacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR