Ana SayfarockBarış Kocatürk ve Batu Akdeniz'den "Vurdum Kendimi Yola"

Barış Kocatürk ve Batu Akdeniz’den “Vurdum Kendimi Yola”

Rock dünyasının en yetenekli seslerinden Batu Akdeniz’in Barış Kocatürk’le birlikte kaydettiği “Vurdum Kendimi Yola”yı Retro Yapım etiketiyle yayınladı.

Batu Akdeniz, “Vurdum Kendimi Yola” ilgili şunları kaleme aldı:

“Bu lanetli yıla giriş yaptığımız günlerde tanıştım bu şarkıyla. Barış’ın albümündeki favori şarkım oldu. Dinler dinlemez kendime ‘Ulan bu şarkıyı kesin birlikte söylemeliyiz!’ dedim ama onun haberi henüz yoktu 🙂 Sonra konuyu Barış’a açtım, o da yükseldi. Kendimizi stüdyoda, sonrasında da yolda buluverdik, yola vurulduk.

Sözleri annemiz Ebru Esin Kocatürk yazmış, ne de güzel yazmış: ‘Çantamda eski bir mızıķa, cebimde üç kuruşumla dinlendim yol boyunca..’ Kafamda bir şimşek daha çaktı, ‘Bu şarkıda bir mızıka da olmalı’ dedik. Sağolsun sevgili Dinçer Tuğmaner bizlere İstanbul’dan kaydetti nefesini, mızıkamız da oluverdi.

Gitarları ben çaldım, perküsyonda Bulut Gör, bas gitarda Aslan Istepanov yanımızdaydı. Şimdi dinleme sırası sizde. engebeli ya da düz, inen ya da çıkan.. Nasıl bir yolda olduğunuzun çok bir önemi yok çünkü bu da tam olarak öyle bir şarkı işte..”

BANNER 1 1 1
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR