Barista’dan “Open Sesame Vol 4. As Is” çıktı!

İstanbul çıkışlı Rock projesi BARISTA, 5 bölüm halinde yayınlanacak albümler serisinin dördüncüsü “As Is”i 11 Mart’ta dinleyici ile buluşturdu.

26 şarkılık bu serinin 5 şarkısını içeren “Open Sesame Vol 4: As Is”, özellikle çıkış şarkısı ‘Watching the End Begin Part 2’nun günümüze uygun sözleri ile dikkat çekiyor.

Bahadır Han Eryılmaz çıkış şarkısından, “Dünyamız adaletsizlik ve eşitsizlikle dolu. İnsanlar birçok açıdan acı çekiyor fakat yine de umursamazlık ve psikotik yönetimler hala hâkim. Bu gidişatın iyi bir şekilde sonuçlanması çok zor. Sanki her şeyin sonunun başlangıcını izlediğimi hissediyorum” şeklinde bahsediyor.

Barista, geçtiğimiz aylarda Grammy’lerde “En İyi Rock Albümü” ve “En İyi Yeni Müzisyen” dallarında aday adayı olarak açıklanmıştı. ‘Sweet’ isimli şarkı ise Grammy aday adaylığının yanı sıra Hollywood Music’in Medya Ödülleri’ne “En iyi Rock Şarkısı”  kategorisinde de aday olmuştu. Önceki volume’lerde yer alan ‘Circular Lives’ ve ‘Sweet’, Güney Afrika iTunes Rock chart’larına 1 numaradan giriş yapmıştı.