Ana SayfarockBatu Akdeniz gitara nasıl başladığını anlattı

Batu Akdeniz gitara nasıl başladığını anlattı

Türkçe rock dünyasının son yıllardaki en üretken isimlerinden Batu Akdeniz, “Ne işim olur rock’la gitarla” dediği gün, gitara nasıl başladığını hayranlarıyla paylaştı.

Son şarkısı “Bir Sebebi Var”la selam eden ve “Yanlış Biriyle Doğru Hikaye” şarkısı Spotify’da 4 milyona yakın dinlenme elde eden Batu Akdeniz, gitar hocası Serkan Ataman’la birlikte paylaştığı fotoğrafında, gitara nasıl başladığının keyifli hikâyesini takipçileriyle paylaştı.

“Tam 13 yıl önce, ergenliğin ilk yılları, dostum Barış Ercan bana gitara başlayacağını ve bir gitar kursuna yazılacağını söyledi. benim böyle bir eğilimim ya da isteğim yoktu ama ona eşlik etmek istedim, sonra tavuk döner yeriz falan.

Bir kursa girdik, içeride fotoğrafta yanımda gördüğünüz Serkan hoca var. barış yazıldı, Serkan abi bana yazılıp yazılmak istemeyeceğimi sordu. “Abi benim gitarla rock müzikle falan çok alakam yok yaa..” dedim. Israr etti, ben de liseye yeni başlamışım, korkunç bir öğrenciyim ve akademik olarak çok şey vaat etmiyorum (ama çoğunuza olduğu gibi vaat ettiğime inandırılmıştım). “Tamam hocam ya, ben de bir ay deniyim bari” dedim.

O bir ay hala bitmedi.

O sabah uyandığımda gitara başlayacağımı bilmiyordum. Yine o gün oraya gitmesem, mesela hikayeye direk tavuk dönerciden başlasak şimdi bu yazıyı yazacağımı düşünmüyorum. Serkan abi o gün beni ikna ederek ve bana ilk gitarımı vererek hikayemin başlamasına sebep oldu. Hikayemi yazmak için ilk kalemimi elime tutuşturmuş gibi düşünün. Biz de yıllar sonra birlikte hiç adam akıllı fotoğrafımız olmadığını fark edip bu fotoğrafı çektik. işte her şeyin sorumlusu o adam karşınızda..

Ve tavuk döner tabii.. Tavuk döner ne güzel şeydir. Sizi orada bekler hep. Ama tavuk döner öncesi sizi neyin beklediğini asla söylemez hayat..”

BATU AKDENİZ BANNER 1 1 2
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR