Ana SayfaHaberlerBatu Akdeniz "Hareket Vakti"nin hikâyesini anlattı

Batu Akdeniz “Hareket Vakti”nin hikâyesini anlattı

Türkçe rock müziğin en genç ve en yetenekli isimlerinden Batu Akdeniz, son EP’si Yarın Yokmuş Gibi’de yer alan “Hareket Vakti” şarkısının hikâyesini paylaştı.

“Şarkıların yazılma hikayelerini anlatmaya devam! Bana Hareket Vakti’nin hikayesini soranlarınız olmuşu, bu şarkıdan güç aldığını söyleyenler..çömelin bakalım Batu dedenin etrafına yavrularım.

Hareket Vakti’ni bir ‘harekete geçme’ şarkısı olarak yazmak istedim, sanıyorum 2018 Haziran’dı. Hayatlarımız boyunca bize ne yapıp ne yapamayacağımızı söyleyen, diretmek isteyen insanlar ve engeller çıkar karşımıza ve onlara güzel bir tebessümle şirin bir orta parmak göstermemiz gereken anlar gelir. Rock’n roll da bunun için, bu mücadeleyi sergilemek için en güzel yollardan biri değildir de nedir?

Klipte de görebileceğiniz, davullara yarın yokmuş gibi vuran Bulut Gör’e “Oğlum bir şarkı yazmalıyız, spor salonunda, koşu bandında dinlenebilmeli. Milleti gaza getirmeli, ateşe vermeli ve bu Türkçe olmalı!” dedim. Şiddetle böyle bir Türkçe şarkı yazmak istiyorduk. Memleketimin sporcusu, sınava gireni, banka soyguncusu motivasyon için illa yabancı şarkı listelerine mi başvurmalıydı?

Bir öğleden sonra ansızın Hareket Vakti yazılıverdi, konserlerde çalmayı en çok sevdiğim şarkılardan ve sizin en çok istekte bulunduğunuz şarkılardan biri haline geliverdi.

Bu da böyle bi hikaye işte. COVID-19 bu şarkının etkisini şu an ironik bir şekilde sınırlasa da, evde salonda üç beş tur atmanıza da engel değil.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR