Ana SayfaHaberlerBatu Akdeniz’den yeni EP: Yarın Yokmuş Gibi

Batu Akdeniz’den yeni EP: Yarın Yokmuş Gibi

Batu Akdeniz, 6 şarkıdan oluşan yeni EP’si “Yarın Yokmuş Gibi”yi Garaj Müzik etiketiyle yayınladı. EP’de “Hareket Vakti”, “Eksik”, “Artık Bi’ Manyağın Var”, “Yaşasın Kötülük” ve “Vuruldum” şarkıları yer alıyor.

Müziğe 6 yaşında girdiği çocuk korosuyla başlayan Batu Akdeniz, 14 yaşındayken yazıldığı gitar kursuyla hayatı değişen müzisyenlerden. Akdeniz, 2016 yılında henüz 23 yaşındayken kurucusu olduğu hard rock grubu Heavy Sky ile Dreamer grubunun fenomen gitaristi Karl Golden ile ortak çalışmalar yapmış, yaptığı cover videoları ile dünyanın dört bir yanından dinleyicinin ilgisini çekmişti. Daha o yıllarda Akdeniz, ekibiyle birlikte Paris’te kapalı gişe konser bile vermişti. 

batu4

2018 yılında ilk EP’si “Hayat Böyle”yi yayınlayan Akdeniz, bu EP’den en çok “Yanlış Biriyle Doğru Hikaye” şarkısı ile ilgi görmüştü. EP’nin daha sonra akustik versiyonu da yayınlandı. 

Batu Akdeniz, yaptığı müziği “elektriklenmiş rock ‘n’ roll” olarak tanımlıyor. Ankaralı olan müzisyen, The Magger’a verdiği bir röportajda Ankara hakkında “Burası ilk emeklemelerimden bu ana kadar beni büyüten şehir. İyisiyle, kötüsüyle.. Burası yarın nereye gidersem gideyim benim evim ve bana ‘Hayat Böyle’ dedirten şehir olarak kalacak” demişti. 

EP’yi Spotify’dan dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR