Ana SayfaalternatifBatuhan Polat'tan "Dünyanın 1001 Aklı"

Batuhan Polat’tan “Dünyanın 1001 Aklı”

Adını 2018 yılından itibaren YouTube üzerinden paylaştığı şarkıları ve besteleri ile duyurmaya başlayan Batuhan Polat’ın yeni single’ı “Dünyanın 1001 Aklı” tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Dünyanın 1001 Aklı” İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin dersi olan Sound Picnic kapsamında canlı olarak, Batuhan Polat’ın uzun zamandır aynı okulda olduğu ve müzik yaptığı arkadaşları tarafından icra edildi ve kaydedildi. Teklinin mix – masteringini ise Umut Çetin üstlendi. Teklinin bir parçası olduğu EP Tozum ve Nefesim ise 14 Ağustos Cuma günü dinleyiciyle buluşacak.

Batuhan Polat kimdir?

1995 yılında İzmir’de doğdu ve üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı. Babasınının ud ile çaldığı halk müziği ezgileriyle müzik yapılan bir evde büyüdü. 9 yaşında gitar çalmaya başlayan Batuhan, okul orkestralarında ve okul arkadaşlarıyla müzik yaparken şarkı söylemeye başladı ve ilk şarkılarını yazdı. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans eğitimi devam eden Batuhan, aktif bir şekilde 2016’dan beri şarkı yazmaya ve konserler vermeye devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR