Ana SayfaHaberlerBelle and Sebastian’dan yeni albüm sürprizi

Belle and Sebastian’dan yeni albüm sürprizi

Indie pop müziğin demirbaş grubu Belle and Sebastian hız kesmeden hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor.

Son albümleri “A Bit of Previous”ın henüz bir yılı dolmamışken İskoç grup tamamı yeni şarkılardan oluşan 12. stüdyo albümlerini duyurdu bile. Bu cuma çıkacak “Late Developers”ı, albümden yayınlanan ilk tekli ‘I Don’t Know What You See In Me’ eşliğinde bekliyoruz.

90’lı yılların power balladları ve elektronik pop müzik elementlerinden esintiler taşıyan yeni tekli, aynı zamanda grubun Wuh Oh adıyla tanıdığımız İskoç müzisyen Peter Ferguson ile gerçekleştirdiği ilk işbirliğinin ürünü. Aslında bu işbirliği, kendisi de büyük bir Belle and Sebastian hayranı olan Ferguson’ın grupla iletişime geçip herhangi bir şekilde birlikte çalışma fırsatlarının olup olmadığını sormasıyla hayata geçmiş. Grubun kurucu lideri Stuart Murdoch, şarkının prodüktörlüğü ve yazımının bir kısmını üstlenen Ferguson’ın yakın arkadaşları olduğunu söyleyip sanatçının elinden çıkan son mix’ten ne kadar etkilendiğini şu sözlerle dile getirmiş: “Her türden müzik bir nevi kaçıştır ve bu son çalışmayla belki daha önce hiç olmadığı kadar her şeyden kaçış sağlayacak, herkese iyi gelecek bir şey yaptık. Bunun için teşekkürler Pete!”

Yeni albüm “Late Developers”, ‘I Don’t Know What You See In Me’ ile birlikte toplam 11 şarkıdan oluşacak ve grubun bugüne kadar hayranlarını mahrum bırakmadığı yaratıcılıklarını psikedelik pop’tan stadyum rock’a çeşitli türlerin eleğinden geçirerek sunacak. Biz de hiçbir zaman tam anlamıyla kendilerine doyamadığımız grubun bu üretkenliklerinin devam etmesini dileyerek cuma gününe kadar yeni tekliyi dinliyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR