Ana SayfaHaberlerBergen filminin çekimlerine başlandı

Bergen filminin çekimlerine başlandı

80’li yıllardaki arabesk furyasının içinde hem trajedilerle dolu hayat hikâyesi, hem de şarkılarıyla hafızlardan silinmeyen Bergen’in film çekimleri başladı. 

Uzun zamandır başrol oyuncusunun kim olacağına dair kulislerin yapıldığı filmde set için hazırlıklar başladı. Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay’ın, Yaratıcı Yapımcılığını ve Yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı filmde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah canlandıracak.

Bergen’in hikayesi, aile fertlerinin dayanışmasıyla, bedensel ve ruhsal haysiyeti gözeterek yazıldı. Bu filmde Bergen sadece kurban değil, müzisyen kudretiyle öne çıkan bir kahraman olacak.

farah zeynep abdullah
Farah Zeynep Abdullah Bergen’i canlandıracak.

Filmin danışman kadrosunda Sosyolog Meral Özbek, Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, Psikiyatr Cemal Dindar, Edebiyatçı Murat Özyaşar, Edebiyatçı Yavuz Ekinci yer alıyor.

Bergen sanat yaşamı boyunca “Sen Affetsen Ben Affetmem”, “Kader Diyemezsin”, “Benim İçin Üzülme”, “Elimde Duran Fotoğrafın”, “Neden Dönmesin?” gibi pek çok şarkı bıraktı. Adana’da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 30 yıllık kısa yaşamına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen’in filmi merakla bekleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR