Ana SayfacazBeylikdüzü'nde klasik müzik festivali

Beylikdüzü’nde klasik müzik festivali

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve korona virüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılara adanan Beylikdüzü Klasik Müzik Festivali’nin ikinci gününde keman sanatçısı Yiğit Karataş ve Avrasya Oda Orkestrası, “Mozart Yüzyıllardır Taze” konseriyle ilçede klasik müzik rüzgarı estirdi.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve korona virüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılara adanan “Beylikdüzü Klasik Müzik Festivali” klasik müzik severleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin ikinci gününde, klasik müziğin genç yeteneklerinden keman sanatçısı Yiğit Karataş ve Avrasya Oda Orkestrası, “Mozart Yüzyıllardır Taze” konseriyle davetlilere keyifli anlar yaşattı. Sahne performansıyla izleyenlerden tam not alan genç kemancının performansını davetliler cep telefonlarıyla kaydetti.

EfP9M8GXgAAiqFB

Beylikdüzü Yaşam Vadisi 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gerekli önlemler alınırken, girişlerde dezenfektan verilerek ateş ölçümü yapıldı. Maskesi olmayanlara ise maske verildi. Alandaki sandalyeler üzerine numaralandırma yapılarak girişte verilen numaralarla davetliler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturtuldu. Etkinliğe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok sayıda klasik müzik sever katıldı. Konser, Mozart’ın 41’inci Senfonisi ile sonlandı. “Beylikdüzü Klasik Müzik Festivali” Cumartesi akşamı, Opera Trio ve Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın gala konseriyle sona erecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR