Ana SayfaDünyadanBillie Eilish belgeselinden öğrendiğimiz 8 şey

Billie Eilish belgeselinden öğrendiğimiz 8 şey

Rolling Stone, Billie Eilish’in Apple TV’de yayınlanan belgeseli “The World is A Little Blurry”de bahsi geçenler içinden, Eilish hakkında bilinmeyenleri derledi. 

Rolling Stone’un haberine göre, Billie Eilish belgeselinde genç yıldız hakkında bilinmeyen pek çok şey aydınlanıyor.

Eilish’in şarkılardan ilham alan çizimleri müzik-video konseptleri haline geldi. Eilish, günlüğünde birçok şarkısının konseptlerini çizdi ve bu çizimlerin çoğu da müzik videolarının bir parçası haline geldi. Gözlerinden siyah kanların aktığı “When The Party is Over”daki gibi, pek çok fikir aslında Billie’nin kendisine ait.

Finneas, plak şirketinin kardeşinin bir hit yazması konusundaki baskılarını kardeşinden sakladı. When We All Fall Asleep kayıt sürecinde çok gergin anlar yaşamış Finneas: “Bana bir hit yazmam söylendi ama Billie’ye bir hit yazmamız gerektiğini söylememem söylendi” diyor.

Röportajlarda ve “Xanny” gibi şarkılarda Eilish, özellikle aşırı miktarda uyuşturucu ve alkol kullanımına karşı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Billie’nin meslektaşlarından biri, “Ya ilerde hepsini kullanırsa?” dediğinde, annesi “Büyüyüp uyuşturucu kullanması ihtimaline karşı, şu an olduğu kişi konusunda özgün olmasına izin vermeyecek misin?” diyor.

Bilindiği gibi Eilish büyük bir Justin Bieber fanıydı. Ancak şimdi bu ilişki sıradan bir arkadaşlığa döndü. Hatta Justin onu dört Grammy aldığında FaceTime ile aradı.

Billie Eilish ilk albümünü kaydettiği sırada aşık oldu. Bu kişi, Q adıyla müzik yapan Brandon Adams idi. Fakat bu ilişki kalp kırıklığıyla sonlandı.

Dünya turnesindeyken büyük ölçüde sağlık sorunları yaşadı. Boynu incindi ve Tourette sendromu nedeniyle doktorlar ona yavaşlaması gerektiğini söyledi.

Katy Perry ve Orlando Bloom, Billie Eilish’in büyük hayranları. Çift, Coachella performansı öncesi kulise gelen ikiliden Bloom’u asla tanımadığını itiraf ediyor. Hatta ünlü aktörün, Katy Perry ile o an tanışan sıradan birisi olduğunu düşünmüş.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR