Ana SayfaalternatifBirileri'nden "Aynı Yer" yayında

Birileri’nden “Aynı Yer” yayında

Alternatif sahnenin yetenekli ekiplerinden Birileri, yeni şarkıları “…aynı yer”i Universal Music Türkiye etiketiyle yayımladı.

Geçtiğimiz aylarda paylaştıkları “ultrapop”la müzik anlayışlarında daha “pop” bir dönemin kapılarını araladığını duyuran Birileri, “…aynı yer” ile alternatif pop tınılarını yeniden müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

“…aynı yer”in sözleri grubun solisti Jan Soykök tarafından kaleme alındı. Bestesi ve düzenlemesi ise Jan Soykök, Emre Dereli, Çağdaş Topal, Baturalp Yılmaz ve aynı zamanda parçanın prodüktörlüğünü de üstlenen Ozan Çanak’a ait.

Birileri, “…aynı yer”i şu sözlerle açıklıyor:

“Biz, sırtımızda bir büyük kayayla geldik dünyaya. Şimdi tek ve en kutsal işimiz; onu bir dağın zirvesine yuvarlamak. Bir daha ve bir daha. Ve bir daha ve bir…”

“…aynı yer”e Gürcan Güreşçi yönetmenliğinde çekilen kısa film tadına bir video klip de şarkıyla eş zamanlı olarak paylaşıldı. Gürcan Güreşçi, klibi şöyle açıklıyor:

“Parçanın sözlerini yaratmakta motivasyon sağlayan bu hikaye, günümüz insan modelinin hayatına indirgenmiş hali olarak karşımıza çıkıyor bu klipte. İnsan; tüm anlamsızlığına, tekrarına ve baskılarına karşın yaşamla başa çıkmak zorunda hisseder kendisini. Tüm bu bilinci gözlerinde hapsetmiş karakterimizin, küçücük umuduna metaforik bir anlatı ile ortak oluyoruz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR