Ana SayfaalternatifBirileri'nin solisti Jan Soykök'ten solo albüm

Birileri’nin solisti Jan Soykök’ten solo albüm

Alternatif sahnenin sevilen ekiplerinden Birileri’nin solisti Jan Soykök, Bu Kısır Döngü adını verdiği 7 şarkılık ilk albümünü bağımsız olarak yayınladı.

Solisti olduğu grubu Birileri’nin alternatif sahnede son yılların en çok ses getiren şarkılarından “Halledebilirdik” ve “Zamanın Dışında, Boşluğun İçinde”nin yaratıcısı olan Soykök, Birileri ile sürdürmekte olduğu müzik hayatına paralel olarak yürüteceği solo kariyerine ilk adımını 2018’de çıkardığı ilk single’ı “Maraton” ile attı. 

jansoykökv1

Hem grubuyla yaptığı tarzdan uzak bazı parçalarını değerlendirebilme içgüdüsü hem de kendini daha farklı bir alanda geliştirme hevesi ile başlayan bu kariyer, 2019’da dört single’dan oluşan Dertli Dörtlü serisi ile devam etti. Elektronik ögelerin ağır bastığı bu melankolik serinin ardından hem akustik hem de synthesizer temelli parçaların kendilerine birlikte yer bulabildikleri ve baştan sona bir konsept albüm olma özelliği taşıyan ilk solo albümü Bu Kısır Döngü‘yü 12 Haziran’da dinleyicilerle buluşturdu. 

Tantana Stüdyo’da Ozan Çanak tarafından kaydedilip mixlenen albümün masterinlgerini  Yiğit Seferoğlu yaparken, albüm kapak fotoğrafı Burak Şimşek tarafından çekilip tasarlandı.

Mevcut şartlar dahilinde konserlerini evindeki küçük odada sosyal medya platformları üzerinden sürdüren sanatçı her şeyin bir an önce düzelmesini ve mümkün olan en yakın zamanda sahnelere dönebilmeyi umuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR