Ana SayfaalternatifBirkan Nasuhoğlu gençlik fotoğrafını paylaştı

Birkan Nasuhoğlu gençlik fotoğrafını paylaştı

Türkçe alternatif sahnenin sevilen seslerinden Birkan Nasuhoğlu, geçmişine dair eğlenceli bir paylaşımda bulundu.

“Bi’ Fazla”, “Varsa Yoksa” ve “Gülmedi Kader” şarkılarıyla tanıdığımız, Yedinci Ev grubundan da takip ettiğimiz şarkıcı Birkan Nasuhoğlu, Instagram hesabından eski fotoğraflarını paylaştı.

Nasuhoğlu, İKSV Salon’un yeni açıldığı dönemde grubu N.A.K.İ.T’le birlikte Alternatif Rock Kategorisi’nde aldıkları 1’inciliği şu sözlerle paylaştı:

birkan küçüklük


“2010 Ocak! İKSV Salon yeni açılmış, ilk etkinliklerinden birisi de Miller Music Factory final gecesi! Gitarist olarak yer aldığım grubumla müziğimizi Indie, New Wave, Mathrock, Discorock olarak adlandırıyorduk. Her ay Peyote ve Dogzstar sahnelerinde evimizden daha çok vakit geçiriyorduk. “İstanbul” adlı bestemizle, 2009 Miller Music Factory’de Alternatif Rock Kategorisi 1. liğini kazanmıştık. Grubumuzun adı N.A.K.I.T (New Abnormal Kids In Town). Ben biraz iriceydim. Çünkü gece çift kaşarlı tavukburger menü söyleyip uyuyordum, kurye gelince de uyanıp yiyordum. Ve sonra tekrar uyku… 2010 senesinde yaptığımız müzik tarzıyla sahne alıp, şarkılar kaydedip paylaşarak ve sadece müzik yaparak hayatta kalmak oldukça zordu. Grup dağıldı beeeeh :(“

Birkan Nasuhoğlu, “kendisi bela bir şarkı” tanımlaması yaptığı yeni şarkısı “Diken” için gün sayıyor. Nasuhoğlu 27 Şubat’ta Ankara Shelter’da çalacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR