Ana SayfaalternatifBirkan Nasuhoğlu'ndan yeni şarkı: "Gül"

Birkan Nasuhoğlu’ndan yeni şarkı: “Gül”

Birkan Nasuhoğlu’nun en sevilen parçalarından biri olan Diken’e cevaben yazdığı Gül, bugün Gulbaba Records etiketiyle yayınlandı. 

“Gül”; diken, bülbül ve gül arasındaki ilişkiyi, divan edebiyatında aşığı sembolize eden bülbülün ağzından anlatıyor. İmkansız aşkına ulaşmak için çabalayan, tüm olumsuzluklara rağmen aşkının peşinden gitmeye kararlı bülbülün hikayesi Birkan Nasuhoğlu’nun güçlü söz yazarlığı ve vokaliyle birleşiyor.

“Bülbülün güle yaklaşmasını önleyen en büyük engel gülün dikenidir. Ancak bülbül dikeni de gülün hatırı için hoş görmektedir.”

birkannasuhoglu

BU YIL SOLO ALBÜM GELİYOR 

Birkan Nasuhoğlu, 2017 yılında yayınladığı Varsa Yoksa parçasıyla başladığı solo kariyerinde ‘folk’ müziğinden izler taşıyan güçlü şarkı sözleri ve besteleriyle ön plana çıktı. Bi’Fazla, Anlat Ona, Diken gibi milyonlarca dinlenmeye ulaşan parçaların sahibi olan müzisyen; Gökhan Türkmen, Nova Norda, Elçin Orçun, Dilhan Şeşen gibi başarılı müzisyenlerle ortak
çalışmalar yayınladı. Nasuhoğlu, şarkı sözlerinde olduğu gibi kayıt sürecinde de müziğinin olabildiğince samimi ve yalın olmasına özen gösteriyor. Üç yıllık bir aradan sonra geçtiğimiz günlerde tekrar bir araya gelerek üç yeni single yayınlayan Yedinci Ev grubunun da vokali ve aynı zamanda tüm parçalarının söz ve bestecisi olan müzisyen, 2022’de yayınlayacağı solo albümünün hazırlıklarını tamamlamak üzere.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR