Ana SayfaelektronikBirol Giray'dan yeni şarkı: "Kaos"

Birol Giray’dan yeni şarkı: “Kaos”

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Birol Giray, nam-ı diğer BeeGee, yeni şarkısı “Kaos”u Soundcloud’dan paylaştı.

“Naber”, “Bize O Da Lazım” ve “Sen ve Ben” gibi parçalarıyla tanıdığımız DJ Birol Giray, Gouranga’dan yayınlanan yeni şarkısı “Kaos”u Soundcloud’dan yayınladı.

Müzik hayatına İstanbul’da başlayan ve şu anda Paris’te yaşayan Birol Giray, (BeeGee) 80’lerin sonunda Annabel’s Londra’da yeteneklerini geliştirerek Türkiye’de eğlence sektörü ve müzik radyoculuğu konularında önemli başarılara imza attı.

İş yaşantısını ve 30 seneyi aşan DJ’lik kariyerini sayısız Avrupa turu ile birlikte sürdüren BeeGee, genellikle Berlin’in efsanesi “Kater Blau”, Köln’ün en iyi kulüplerinden “Heinz Gaul”, Paris “Garage “ ve Mykonos’un bölgede benzeri görülmemiş bohem mekanlarından “Alemagou”da performanslarına devam ediyor.

Kurucuları arasında rol oynadığı Staras ve Power FM görevleriyle eşzamanlı organizasyon alanında Ahmet San ile önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

1997 yılında kurulan Production Department’ı takiben, 1999 yılında Türkiye’nin en büyük elektronik müzik markası ve radyosu FG’yi yaratarak şirket-gruplarına 2005 yılında eşsiz müzikal kaliteye sahip Lounge FM’i dahil ettiler.

Daft Punk, Jamiroquai, The Prodigy ve türünün önemli örneklerinden sayısız isimi çeşitli organizasyonlarda Türk dinleyicilere ulaştırmış olmanın yanı sıra, uluslararası çevrede de dikkat çeken Electronica Festival ve Chill-Out Festival organizasyonlarını ise halen başarıyla sürdürüyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR