Ana SayfaDünyadanThe Black Keys cover albümü Delta Kream 14 Mayıs'ta

The Black Keys cover albümü Delta Kream 14 Mayıs’ta

Birkaç yıl önce “Lonely Boy”, “Tighten Up” ve ciğerleri parçalayan “Too Afraid to Love You” gibi şarkılarla yüreklerimizi dağlayan ve birden ortadan kaybolan The Black Keys cephesinden haberler var.

The Black Keys, 14 Mayıs’ta Nonesuch Records’tan yeni cover albümleri Delta Kream’in açılış parçası ve ilk single’ı “Crawling Kingsnake” için bir video yayınladı. Video, Tim Hardiman tarafından yönetildi ve Amerika’da Blue Front Café’de çekildi.

The Black Keys’in onuncu stüdyo albümü Delta Kream bir cover albümü. Grup bu albümü köklerini kutlamak için kaydetmiş. RL Burnside, Junior Kimbrough gibi gençliklerinde çok dinledikleri ve sevdikleri şarkıları cover’lıyorlar. Bu isimler, “Mississippi Hill Country Blues” akımının en ünlü isimleri olarak nitelendiriliyor. Hill Country Blues ise “hipnotik boogie” de denilen ve bir yöreye özgü olan müzik türünün adı.

Dan Auerbach ve Patrick Carney, Delta Kream’i Nashville’deki Auerbach’ın Easy Eye Sound stüdyosunda kaydetti. Albüm, adını William Eggleston’ın kapağındaki ikonik Mississippi fotoğrafından alıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR