Ana SayfaHaberlerBLACKPINK tarih yazıyor

BLACKPINK tarih yazıyor

BLACKPINK yeni albümüyle müzik listelerinde birinci sıraya oturdu ve 14 yıl sonra ilk kez bir kız grubun albümü bu başarıyı yakalamış oldu.

Güney Koreli kız grubu BLACKPINK ikinci stüdyo albümü “Born Pink”i kısa bir süre önce k-pop tutkunlarıyla buluşturmuştu. Yayınlandığı gibi müzik listelerinde hızla ilk sıraya yükselen albüm Billboard Top 200 listesinde birinci sıraya oturdu ve grubun 14 yıl sonra bir ilke imza atmasını sağladı. Bir kız grubunun bu listede albümüyle birinci sırada yer alması en son 2008 yılında Danity Kane‘in “Welcome to the Dollhouse” adlı albümüyle gerçekleşmişti. BLACKPINK‘in bu başarısı 2022 yılında üç farklı Güney Koreli sanatçının Billboard’da bir numaraya çıkması anlamına da geliyor. BTS “Proof” albümüyle, Stray Kids ise “Oddinary” albümüyle BLACKPINK‘ten önce bu yıl Billboard listesinde birinci sıraya oturan iki Güney Koreli grup olmuştu.  

BLACKPINK bir k-pop kız grubu tarafından yapılacak en büyük dünya turnesi olarak duyurulan konser serisine ise ekim ayında başlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR