Ana SayfaHaberlerBob Geldof’tan Türkiye’ye destek

Bob Geldof’tan Türkiye’ye destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremden etkilenmiş ailelere destek amacıyla başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına İrlandalı usta müzisyen Bob Geldof da katıldı.

Müzisyenliğinin yanı sıra aktivistliğiyle de öne çıkan 71 yaşındaki Bob Geldof, Türkiye’de yaşanan depremden etkilenen aileler için imzalı gitarını bağışladı. Gitar için “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası altında 20 bin Türk Lirası’nda başlatılan açık arttırmadan elde edilen gelir, doğrudan deprem bölgesindeki ailelerin ihtiyaçları için kullanılacak.

1970’li yılları İrlandalı rock grubu The Boomtown Rats’le birlikte geçirdikten sonra solo müzik kariyerine başlayan Geldof, Pink Floyd’un 1982 yapımı konsept sinema filmi “Pink Floyd – The Wall”un başrolünde yer almasıyla adını geniş kitlelere duyurmuştu. Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi sanatçı müzik kariyerinin yanında dünyanın dört bir yanında verdiği yardım konserleriyle de ünlü. 2019 yılında Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali Festtogether’a katılan Geldof, yaşadığımız deprem felaketinde de bizi yalnız bırakmadı.

Bağışladığı gitarını imzalarken çekilen görüntüsü sosyal medya üzerinden paylaşılan Geldof, “Türkiye’de deprem olduğunda yalnızca Türkiye etkilenmez, bütün gezegen etkilenir.” sözleriyle durumun ciddiyetine dikkat çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına https://birkirabiryuva.org/ adresinden katılarak destek olabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR