Ana SayfaDünyadanBonobo ve Jordan Rakei'den işbirliği: "Shadows"

Bonobo ve Jordan Rakei’den işbirliği: “Shadows”

Ünlü İngiliz müzisyen, yapımcı ve DJ Bonobo, asıl adıyla Simon Green, heyecanla beklenen albümünden en yeni teklisi “Shadows”u yayınladı.

Vokallerinde ünlü sanatçı Jordan Rakei’nin yer aldığı Shadows, Ninja Tune etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde 1 Aralık Çarşamba günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Green’in “old school, Detroit’imsi, ilhamını Moodyman ve Theo Parrish’ten alan” bir parça olarak tanımladığı Shadows, albümden yayınlanan Rosewood, Otomo ve Tides teklilerini takip ediyor. Jamila Woods, Joji, Kadhja Bonet gibi isimlerin yer aldığı Fragments albümüne ise Shadows ile Yeni Zelanda-Avustralyalı müzisyen Jordan Rakei de dahil oluyor.

“Uzun zamandır Bonobo’nun büyük bir hayranıyım ve şimdi onunla bir müzik parçasını paylaşıyor olmak çok özel” diyen Jordan Rakei bu yeni iş birliği hakkındaki düşüncelerini ve yaşadıkları süreci şöyle açıklıyor: “Aslında 2020’deki kapanma sırasında bu melodi üzerine uzaktan çalıştık. Simon bana parçayı gönderdi ve ben yaklaşık 3 farklı dize ve 3 farklı koro yazdım. Uzaktan çalışırken bir fikrin karşındakinin vizyonuna uygun olup olmadığını ölçmek gerçekten çok zor, bu yüzden gerekenden fazla gönderdiğimden emin olmak istedim. Simon en sevdiği dizeyi ve koroyu seçti ve ben de Londra’daki stüdyomda kaydettim. Süper kolay bir süreçti!”

Tides ile Rolling Stones sayfalarında yer alan, geçtiğimiz hafta Otomo parçasına eşlik eden klip ile albüme ait ilk müzik klibini yayınlayan ve Rosewood ile Pitchfork, SPIN, Billboard gibi mecralardan çeşitli övgülerin sahibi olan Bonobo, yeni albümü Fragments’tan şimdi dördüncü tekli Shadows ile dinleyenlerin içini kıpır kıpır yapmaya ve dans pistlerini harekete geçirmeye geliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR